wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

23°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Klika Tech inwestuje we Wrocławiu. Powstaje centrum rozwoju IoT
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Z Miami na Florydzie do Wrocławia. Amerykańska spółka Klika Tech – międzynarodowy producent rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy (IoT), chmurowych i Big Data, otwiera we Wrocławiu centrum rozwoju IoT. W ciągu roku, we wrocławskim oddziale zatrudnienie może znaleźć kilkadziesiąt wysokiej klasy programistów. W procesie inwestycyjnym firmę wspierała Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

O inwestycji we Wrocławiu spółka Klika Tech poinformowała na swojej stronie internetowej. Gennadiy M Borisov, prezes, Co-CEO firmy Klika Tech podkreśla że Wrocław to jeden z najbardziej przyjaznych dla biznesu ośrodków w Europie.

Z tego biura możemy rozwijać nasz zespół z większym dostępem do lokalnych, regionalnych i międzynarodowych talentów, których nasz zespół potrzebuje w miarę dalszego rozwoju

Gennadiy M Borisov, prezes, Co-CEO firmy Klika Tech

Klika Tech to międzynarodowy producent rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy (IoT), chmurowych i Big Data. Firma współtworzy innowacyjny sprzęt, oprogramowanie i produkty wbudowane. Jest globalnym i kompleksowym dostawcą usług - firma koncentruje się na projektowaniu rozwiązań opartym na trzech elementach: współpracy, doradztwie biznesowym i innowacjach technologicznych.

Gennadiy M Borisov Fot. źródło: Klika Tech
Gennadiy M Borisov
Nasz wrocławski oddział skupia się na zarządzaniu działalnością z zakresu B+R i Global Delivery. Wrocław to idealna lokalizacja dla naszej firmy. Jest wiodącym ośrodkiem innowacji, ma bardzo silne zaplecze akademickie i największą w kraju liczbę jednostek badawczo-rozwojowych. Liczne inwestycje nastawione na tworzenie środowiska sprzyjającego rozwojowi biznesu również przekładają się na atrakcyjność Wrocławia. To też oczywiście wykształceni i kompetentni specjaliści. Cieszymy się, że w ramach funkcjonowania nowego biura będziemy mogli współpracować z polskimi ekspertami

Gennadiy M Borisov, prezes, Co-CEO firmy Klika Tech

Wiadomo, że wrocławski odział będzie czwartym biurem firmy poza Ameryką Północną. Klika Tech zostało założone w 2013 roku. Jej siedziba mieści się w Miami na Florydzie. Firma obecna jest na rynkach Ameryki Północnej, Europy i Azji.

Regionalny lider

Inwestycję Klika Tech we Wrocławiu wspierały: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Inwestor trafił do nas za pośrednictwem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Bardzo cieszymy się, że mimo pandemii prowadzone są zupełnie nowe projekty inwestycyjne i że trafiają one również do Wrocławia. Ta spółka cieszy nas szczególnie, ponieważ przyczynia się do dalszego rozwoju ekosystemu technologicznego we Wrocław

Aleksandra Kłonowska-Drozd kierownik Zespołu ds. Obsługi Inwestora, Centrum Wspierania Biznesu ARAW

Monika Grzelak z Centrum Inwestycji PAIH dodaje, że w kontekście tej inwestycji warto podkreślić, że Polska jest regionalnym liderem sektora BSS.

Nasi wysokiej klasy specjaliści są magnesem dla zagranicznych firm z sektora IT, którzy chcą wejść na polski rynek. Przy inwestycji Klika Tech warto też zwrócić uwagę na rynek IoT, czyli Internetu Rzeczy. Podmiotów oferujących rozwiązania IoT w Europie Wschodniej jest blisko 900, z czego większość z nich działa właśnie w naszym kraju. Firmy świadczące rozwiązania IoT działają głównie w modelu B2B, tzn. sprzedają oprogramowanie innym przedsiębiorstwom. Drugie miejsce zajmują dostawcy usług programistycznych i rozwoju oprogramowania i właśnie do nich należy firma Klika Tech

Monika Grzelak z Centrum Inwestycji PAIH

Perspektywiczny sektor

IoT, czyli Internet Rzeczy, pozwala urządzeniom wzajemnie się komunikować. Działanie polega na wymianie danych i wspierane jest przez usługi chmurowe. Innowacyjne rozwiązania mają już zastosowanie w wielu sektorach, m.in. w przemyśle, medycynie czy gospodarstwach domowych. Ale IoT to cały ekosystem usług biznesowych. Wykorzystuje przedmioty zdolne do zbierania i przetwarzania informacji, połączone w sieć i zapewniające synergię zastosowań.

– Łączenie produktów czy usług Internetu Rzeczy to lepsze zrozumienie nie tylko klientów czy konsumentów, ale i środowiska, produktów czy całych procesów. IoT rośnie w siłę. To bardzo perspektywiczny sektor – podkreślają eksperci Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl