wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Infor światowy dostawca aplikacji rozwija Center of Excellence we Wrocławiu

Wrocławskie centrum amerykańskiej spółki Infor zatrudni ponad 100 nowych pracowników, wspierających rozwój strategicznych produktów firmy w oparciu o innowacyjne technologie. Infor to światowy dostawca aplikacji biznesowych.

Reklama

Infor – amerykański dostawca aplikacji biznesowych utworzy w Center of Excellence Infor Wrocław nowe zespoły wspierające cyfrową transformację klientów. W 2021 wrocławski zespół powiększy się o 110 osób.

  • Znacząco, o 35 osób, wzrośnie liczba osób związanych z tworzeniem produktu Infor Workforce Management (oprogramowanie do harmonogramowania pracy pracowników szczególnie w szpitalach zaangażowanych w walkę z COVID-19).
  • Kolejnych 40 pracowników zostanie zatrudnionych do zespołów odpowiedzialnych za rozwój dwóch kluczowych systemów ERP firmy: Infor LN i Infor M3.
  • Planowane jest również zwiększenie zatrudnienia w obszarze Infor Managed Services (rozszerzone wsparcie IT), a także specjalistycznych zespołów zajmujących się m.in. analityką biznesową, sztuczną inteligencją oraz big data.
Rozwiązania Infor pomogły klientom w trudnych czasach pandemii szybko i efektywnie dostosować się do nowej rzeczywistości poprzez transformację do świata cyfrowych usług i Przemysłu 4.0. Mamy ambitne plany, cały czas inwestujemy w najnowsze technologie i rozwijamy produkty w środowisku cloud. Te procesy będą wspierać pracownicy, których niebawem zatrudnimy w naszym Centrum we Wrocławiu.
Artur Sawicki, Head of Business Centre Infor, Poland

Infor to światowy lider branżowego oprogramowania biznesowego w chmurze. Infor zatrudnia 17 tys. pracowników i obsługuje 67 tys. klientów w ponad 175 krajach. Pracują m.in. dla takich marek, jak Ferrari, Christian Louboutin, Pernod Ricard, BAE Systems, Triumph.

Wrocławskie Center of Excellence wspiera klientów i procesy Infor na świecie. Jego pracownicy na co dzień pracują w 14 językach m.in.: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, holenderskim, norweskim, duńskim, szwedzkim.

Infor Wrocław rozwija Infor Birst® platforma Business Intelligence

Artur Sawicki dyrektor Center of Excellence, Infor Wrocław podkreśla, że jednym z produktów rozwijanych we Wrocławiu jest Infor Birst® –platforma Business Intelligence służąca do gromadzenia danych i prowadzenia analiz biznesowych. Dzięki zastosowaniu w tym rozwiązaniu automatyzacji i uczenia maszynowego przedsiębiorstwa mogą lepiej zrozumieć dane i dzięki temu szybko podejmować prawidłowe decyzje.

Analiza danych w tym produkcie jest prowadzona w oparciu o dane zgromadzone wyłącznie w chmurze. Pozwala to skrócić czas wdrożenia przy zwiększonej liczbie źródeł danych. Zespół zajmujący się we Wrocławiu produktem Infor Birst® liczy obecnie 10 pracowników rozwijających produkt oraz 2 konsultantów, którzy prowadzą projekty w całej Europie. Zespół Infor Birst® działa już rok. W 2021 r. powiększy się o kolejne 5 osób z wykształceniem i doświadczeniem w sektorze IT.
Artur Sawicki, Head of Business Centre Infor, Poland

Pozwól Colemanowi pracować za ciebie – sztuczna inteligencja Infor OS

Od kwietnia 2020 r. we Wrocławiu rozwijana jest innowacyjna platforma sztucznej inteligencji Infor Coleman™. Pracuje nad nią ośmioosobowy zespół deweloperski. Infor Coleman™ pozwala przedsiębiorstwom korzystać w codziennych zastosowaniach biznesowych z przetwarzania języka naturalnego, inteligentnej automatyzacji, uczenia maszynowego i obsługi głosowej.

W najbliższym czasie dołączy do zespołu 6 osób, które będą rozwijać platformę Data Lake. Narzędzie to gromadzi wszystkie dane firmy - niezależnie od tego, czy są generowane przez różne aplikacje, osoby czy infrastrukturę IoT – w jednym miejscu, w chmurze. Dzięki temu zapewniony jest swobodny i szybki dostęp do informacji dla pracowników
dodaje szef wrocławskiego Center of Excellence, Infor.

Infor Wrocław– lepsze Usability i User Experience produktów

Od początku 2019 r. rozwijany jest także w Infor Wrocław zespół projektantów Infor Design (wcześniej pod nazwą: Hook & Loop), który kompleksowo odpowiada za doświadczenie użytkownika (UX) produktów Infor.

Również ten zespół powiększy się o kolejnych 7 osób, które skupią się głównie na projektowaniu funkcjonalności zwiększających użyteczność (usability) kluczowych systemów ERP: Infor LN i Infor M3.

Center of Excellence Infor Wrocław

Otwarte w 2016 roku Center of Excellence Infor Wrocław konsekwentnie rozszerza globalną obsługę kolejnych procesów, produktów i klientów firmy, zwiększając skalę działania oraz zatrudnienie.

  • Zespół liczy obecnie 340 pracowników, w tym 70 pracowników rozwijających produkty.
  • Przez ostatnie lata działalności Center of Excellence firmy Infor pracownicy z Polski zrealizowali z sukcesem wiele projektów. Rośnie ich renoma, zaufanie do ich wiedzy i poziom innowacyjności.
  • Zajmują się najbardziej innowacyjnymi obszarami, w tym m.in. sztuczną inteligencją, big data oraz machine learning.

Infor – rozwiązania w chmurze dla biznesu

Infor tworzy aplikacje biznesowe, wspierające wszystkie procesy klientów, z wykorzystaniem wiedzy naukowej z wybranych branż, udostępniane w technologii cloud.

Zapewnia automatyzację krytycznych procesów w branżach takich, jak: służba zdrowia, produkcja, sektor mody, dystrybucja, hotelarstwo, sprzedaż detaliczna i sektor publiczny. Aplikacje Infor, pomagają wyeliminować konieczność kosztownego dostosowania oprogramowania i modyfikacji. Infor utrzymuje swoje aplikacje głównie w chmurze Amazon Web Services i na platformach open source.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl