www.wroclaw.pl

  Infor światowy dostawca aplikacji rozwija Center of Excellence we Wrocławiu

  Wrocławskie centrum amerykańskiej spółki Infor zatrudni ponad 100 nowych pracowników, wspierających rozwój strategicznych produktów firmy w oparciu o innowacyjne technologie. Infor to światowy dostawca aplikacji biznesowych.

  Fot. Infor

  Infor – amerykański dostawca aplikacji biznesowych utworzy w Center of Excellence Infor Wrocław nowe zespoły wspierające cyfrową transformację klientów. W 2021 wrocławski zespół powiększy się o 110 osób.

  • Znacząco, o 35 osób, wzrośnie liczba osób związanych z tworzeniem produktu Infor Workforce Management (oprogramowanie do harmonogramowania pracy pracowników szczególnie w szpitalach zaangażowanych w walkę z COVID-19).
  • Kolejnych 40 pracowników zostanie zatrudnionych do zespołów odpowiedzialnych za rozwój dwóch kluczowych systemów ERP firmy: Infor LN i Infor M3.
  • Planowane jest również zwiększenie zatrudnienia w obszarze Infor Managed Services (rozszerzone wsparcie IT), a także specjalistycznych zespołów zajmujących się m.in. analityką biznesową, sztuczną inteligencją oraz big data.
  Artur Sawicki Fot. Infor
  Artur Sawicki
  Rozwiązania Infor pomogły klientom w trudnych czasach pandemii szybko i efektywnie dostosować się do nowej rzeczywistości poprzez transformację do świata cyfrowych usług i Przemysłu 4.0. Mamy ambitne plany, cały czas inwestujemy w najnowsze technologie i rozwijamy produkty w środowisku cloud. Te procesy będą wspierać pracownicy, których niebawem zatrudnimy w naszym Centrum we Wrocławiu.

  Artur Sawicki, Head of Business Centre Infor, Poland

  Infor to światowy lider branżowego oprogramowania biznesowego w chmurze. Infor zatrudnia 17 tys. pracowników i obsługuje 67 tys. klientów w ponad 175 krajach. Pracują m.in. dla takich marek, jak Ferrari, Christian Louboutin, Pernod Ricard, BAE Systems, Triumph.

  Wrocławskie Center of Excellence wspiera klientów i procesy Infor na świecie. Jego pracownicy na co dzień pracują w 14 językach m.in.: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, holenderskim, norweskim, duńskim, szwedzkim.

  Infor Wrocław rozwija Infor Birst® platforma Business Intelligence

  Artur Sawicki dyrektor Center of Excellence, Infor Wrocław podkreśla, że jednym z produktów rozwijanych we Wrocławiu jest Infor Birst® –platforma Business Intelligence służąca do gromadzenia danych i prowadzenia analiz biznesowych. Dzięki zastosowaniu w tym rozwiązaniu automatyzacji i uczenia maszynowego przedsiębiorstwa mogą lepiej zrozumieć dane i dzięki temu szybko podejmować prawidłowe decyzje.

  Analiza danych w tym produkcie jest prowadzona w oparciu o dane zgromadzone wyłącznie w chmurze. Pozwala to skrócić czas wdrożenia przy zwiększonej liczbie źródeł danych. Zespół zajmujący się we Wrocławiu produktem Infor Birst® liczy obecnie 10 pracowników rozwijających produkt oraz 2 konsultantów, którzy prowadzą projekty w całej Europie. Zespół Infor Birst® działa już rok. W 2021 r. powiększy się o kolejne 5 osób z wykształceniem i doświadczeniem w sektorze IT.

  Artur Sawicki, Head of Business Centre Infor, Poland
  Pracownicy firmy Fot. Infor
  Pracownicy firmy

  Pozwól Colemanowi pracować za ciebie – sztuczna inteligencja Infor OS

  Od kwietnia 2020 r. we Wrocławiu rozwijana jest innowacyjna platforma sztucznej inteligencji Infor Coleman™. Pracuje nad nią ośmioosobowy zespół deweloperski. Infor Coleman™ pozwala przedsiębiorstwom korzystać w codziennych zastosowaniach biznesowych z przetwarzania języka naturalnego, inteligentnej automatyzacji, uczenia maszynowego i obsługi głosowej.

  W najbliższym czasie dołączy do zespołu 6 osób, które będą rozwijać platformę Data Lake. Narzędzie to gromadzi wszystkie dane firmy - niezależnie od tego, czy są generowane przez różne aplikacje, osoby czy infrastrukturę IoT – w jednym miejscu, w chmurze. Dzięki temu zapewniony jest swobodny i szybki dostęp do informacji dla pracowników

  dodaje szef wrocławskiego Center of Excellence, Infor.

  Infor Wrocław– lepsze Usability i User Experience produktów

  Od początku 2019 r. rozwijany jest także w Infor Wrocław zespół projektantów Infor Design (wcześniej pod nazwą: Hook & Loop), który kompleksowo odpowiada za doświadczenie użytkownika (UX) produktów Infor.

  Również ten zespół powiększy się o kolejnych 7 osób, które skupią się głównie na projektowaniu funkcjonalności zwiększających użyteczność (usability) kluczowych systemów ERP: Infor LN i Infor M3.

  Center of Excellence Infor Wrocław

  Otwarte w 2016 roku Center of Excellence Infor Wrocław konsekwentnie rozszerza globalną obsługę kolejnych procesów, produktów i klientów firmy, zwiększając skalę działania oraz zatrudnienie.

  • Zespół liczy obecnie 340 pracowników, w tym 70 pracowników rozwijających produkty.
  • Przez ostatnie lata działalności Center of Excellence firmy Infor pracownicy z Polski zrealizowali z sukcesem wiele projektów. Rośnie ich renoma, zaufanie do ich wiedzy i poziom innowacyjności.
  • Zajmują się najbardziej innowacyjnymi obszarami, w tym m.in. sztuczną inteligencją, big data oraz machine learning.
  Infor otworzył w 2016 r. Center of Excellence Infor Wrocław Fot. Janusz Krzeszowski
  Infor otworzył w 2016 r. Center of Excellence Infor Wrocław

  Infor – rozwiązania w chmurze dla biznesu

  Infor tworzy aplikacje biznesowe, wspierające wszystkie procesy klientów, z wykorzystaniem wiedzy naukowej z wybranych branż, udostępniane w technologii cloud.

  Zapewnia automatyzację krytycznych procesów w branżach takich, jak: służba zdrowia, produkcja, sektor mody, dystrybucja, hotelarstwo, sprzedaż detaliczna i sektor publiczny. Aplikacje Infor, pomagają wyeliminować konieczność kosztownego dostosowania oprogramowania i modyfikacji. Infor utrzymuje swoje aplikacje głównie w chmurze Amazon Web Services i na platformach open source.