wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Gates Business Services Europe. Pierwsze centrum finansowe Gates na świecie jest we Wrocławiu
Nowe centrum finansowe firmy Gates Corporation powstało w Business Garden przy ul. Legnickiej Tomasz Hołod
Nowe centrum finansowe firmy Gates Corporation powstało w Business Garden przy ul. Legnickiej

Gates Business Services Europe oficjalnie otwarto. Nowe centrum finansowe firmy Gates Corporation powstało w Business Garden przy ul. Legnickiej. Pracę znajdzie w nim 120 osób. Gates jest jednym z liderów na rynku w produkcji zaawansowanych technologicznie pasków gumowych i przewodów, które używa się w przemyśle, hydraulice, rolnictwie i motoryzacji.

Różnica czasu między Wrocław a Denver to osiem godzin, oba te miasta dzieli zaś 8460 km. Gdy w Kolorado zaczynają pracę, na Dolnym Śląsku dzień powoli dobiega końca. Dzięki połączeniu online, podczas otwarcia Gates Business Services Europe w Business Garden przy ul. Legnickiej, amerykańscy szefowie firmy Gates z USA i Europy byli razem ze swoimi pracownikami we Wrocławiu.

To będzie centrum usług wspólnych dla firmy Gates w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. We Wrocławiu będziemy wspierać m.in. funkcje finansowe i analitykę cen. Mamy tu także działy IT i zarządzania kadrami. To jest pierwsze centrum finansowe Gates na świecie.

Sebastian Schyck, SSC Director

Gates SSC Wrocław. Pierwsze centrum finansowe Gates na świecie jest we Wrocławiu.

To jest kolejne centrum usług wspólnych we Wrocławiu i kolejna prestiżowa marka, która wybrała stolicę Dolnego Śląska. To są bardzo dobrej jakości miejsca pracy i wzbogacenie w mieście sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej
Otwarcie Gates Business Services Europe Fot. Tomasz Hołod
Otwarcie Gates Business Services Europe

Czytaj także: Zakończono budowę kompleksu biurowego Business Garden przy ulicy Legnickiej we Wrocławiu. Tym samym, wrocławski rynek nieruchomości powiększył swoje zasoby biurowe o blisko 79 tys. mkw. W całym kompleksie może znaleźć pracę nawet 10 tys. osób.

Gates: Driven By Possibility

Decyzja, by centrum finansowe SSC (ang. Shared Services Centers) firmy Gates powstało we Wrocławiu, zapadła w 2019 r. Początkowo firma wynajmowała pomieszczenia w centrum miasta. 1 marca 2020 r. oficjalnie otwarto Gates Business Services Europe. Obecnie w nowym centrum pracuje 40 osób jednak firma planuje zatrudnić 120 pracowników do końca 2022 r.

– Szukamy księgowych ze znajomością języków obcych, specjalistów z zakresu IT, analityki i cen – dodaje Sebastian Schyck.

Wrocław Gates Business Services Europe będzie już drugim odziałem koncernu Gates Corporation na Dolnym Śląsku. Od 2001 r. firma ma zakład w Legnicy.

  • Każdego miesiąca firma produkuje tam ponad 1 mln pasków: paski klinowe, paski wieloklinowe, paski synchroniczne oraz mieszanki gumowe.
  • Jest tam także zlokalizowane największe centrum dystrybucyjne Gates w Europie.
Sebastian Schyck, SSC Director Fot. Tomasz Hołod
Sebastian Schyck, SSC Director

Gates Corporation z USA

Gates to globalny producent innowacyjnych, wysoce zaawansowanych technicznie rozwiązań w zakresie przenoszenia mocy i płynów. Firma Gates oferuje szeroką gamę produktów klientom szukającym części zamiennych oraz producentom oryginalnego wyposażenia („pierwszy montaż”) w postaci najwyższej jakości komponentów. Firma Gates uczestniczy w wielu sektorach rynku przemysłowego i konsumenckiego.

Produkty Gates odgrywają istotną rolę w różnorodnych zastosowaniach na wielu różnych rynkach, od trudnych i niebezpiecznych branż, takich jak rolnictwo, budownictwo, produkcja i energetyka, po codzienne zastosowania konsumenckie, takie jak drukarki, myjki elektryczne, drzwi automatyczne, odkurzacze i praktycznie każda forma transportu. Produkty firmy Gates są sprzedawane w 128 krajach w czterech regionach handlowych: obu Amerykach; Europa, Bliski Wschód i Afryka; Chinach; oraz Azji Wschodniej i Indiach.

 

Gates Business Services Europe oficjalnie otwarto Fot. Tomasz Hołod
Gates Business Services Europe oficjalnie otwarto

Amerykanie chętnie wybierają Wrocław

– Popularność Wrocławia wśród amerykańskich inwestorów bardzo cieszy. Wynika to z naszych coraz wyższych notowań. Przypomnę, że w lutym tego roku zajęliśmy 15. miejsce na świecie oraz 1. w kategorii małych i średnich miast w globalnym rankingu miast najlepszych dla inwestycji bezpośrednich w raporcie miesięcznika fDi Magazine, który należy do grupy Financial Times – dodaje Magdalena Okulowska. Czytaj więcej: Wrocław wysoko w rankingu miast przyszłości.

W lutym 2021 r. informowaliśmy o amerykańskich spółkach inwestujących we Wrocławiu:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl