Prof. Piotr Ponikowski wśród najczęściej cytowanych naukowców świata

Profesor Piotr Ponikowski, pełniący obowiązki rektora wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, znalazł się na liście najbardziej wpływowych naukowców świata

  • Profesor Piotr Ponikowski, fot. UMed


Zestawienie przygotowuje Clarivate Analytics. Obejmuje ona reprezentantów 1200 instytucji z ponad 60 krajów, w tym aż 23 laureatów Nagrody Nobla. Polskę reprezentuje w tym rankingu czterech uczonych, kardiolodzy – obok prof. Piotra Ponikowskiego, także prof. Adam Torbicki i prof. Michał Tendera, oraz chemik prof. Jacek Namieśnik (nieżyjący już były rektor Politechniki Gdańskiej).

- To dla mnie duży zaszczyt, że znalazłem się w gronie wybitnych przedstawicieli różnych dziedzin świata nauki. Cieszę się, że zaznaczona została na tej mapie pozycja Wrocławia i przede wszystkim mojej uczelni - podkreśla p.o. rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Piotr Ponikowski. - Na Uniwersytecie Medycznym chcemy szczególnie mocno wspierać młodych naukowców.

Chciałbym, żeby był to dla nich sygnał, że mogą działać na naprawdę dużą skalę. Jesteśmy przygotowani do realizacji poważnych projektów. Mam nadzieję, że już wkrótce realizować je będziemy poprzez tworzone nowe struktury uczelni i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Fot. UMed

Umed/wZgłoś uwagę