Problem ze śmieciami na Powstańców Śląskich

Zgłoszenie naszej czytelniczki

 • fot. arch. pryw.

  fot. arch. pryw.

 • fot. arch. pryw.

  fot. arch. pryw.

 • fot. arch. pryw.

  fot. arch. pryw.

 • fot. arch. pryw.

  fot. arch. pryw.


„Za rzadko wywożone śmieci, brak kontenerów i prawdopodobnie podrzucanie śmieci. Wysypiska koło naszych bloków. Taki widok to przy ul. Powstańców Śląskich to codzienność” – pisze mieszkanka Powstańców Śląskich, Pani Aleksandra. I dołącza zdjęcia.

Sprawę przekazaliśmy Ekosystemowi, spółce miejskiej, która organizuje gospodarowanie odpadami we Wrocławiu. – Interweniowaliśmy już u wykonawcy, który jest zobowiązany odbierać od mieszkańców śmieci w tej części miasta. W tym wypadku jest to Trans-Formers – mówi Anna Bytońska, rzecznik prasowa Ekosystemu.
Na Trans-Formers zostały nałożone kary o wysokości ponad 200 tys. zł, a przedstawiciele Ekosystemu cały czas prowadzą kontrole, czy odpady odbierane są zgodnie z umową. Nie wykluczone są kolejne sankcje.

- Z załączonej fotografii wynika, że również niektórzy mieszkańcy nie dbają o swoje otoczenie i wyrzucają duże odpady - np. meble - w miejscach do tego nie przeznaczonych, zaśmiecając teren i utrudniając dostęp do pojemników na śmieci. A odpady wielkogabarytowe wolno wyrzucać tylko we wskazanym terminie do podstawionych specjalnie w tym celu kontenerów – podkreśla Anna Bytońska.Zgłoś uwagę