wroclaw.pl strona główna

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk – oficjalna strona internetowa

Prezydent Wrocławia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Prezydent Wrocławia
 3. O tym się mówi
 4. Budowa Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ul. Asfaltowej
postęp: 25%

Na wrocławskich Wojszycach powstanie szkoła podstawowa dla 1000 uczniów i przedszkole dla 200 dzieci.

Aktualizacja

6.09.2022

Dzieje się na terenie nowego zespołu szkolno-przedszkolnego, który powstaje przy granicy Wojszyc i Jagodna.
Mamy już w części obiektu przy ul. Asfaltowej zamontowane okna, pomalowane fragmenty elewacji, wewnątrz zakładamy wentylację oraz klimatyzację, układamy glazurę. Trwają prace konstrukcyjne sali sportowej, która będzie służyła dzieciom.
Inwestycja kosztuje ponad 50 mln zł. Jest finansowana z budżetu miasta.

8.07.2022

Nasz nowy zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Asfaltowej rośnie oczach. Wykonawca zamontował już część okien w budynkach dydaktycznych. Trwają pierwsze prace przy układaniu glazury w sanitariatach. Efektownie prezentuje się konstrukcja dużej hali sportowej, która będzie do dyspozycji dzieci.

Planowany koniec prac to połowa przyszłego roku.

29.04.2022

Zakończono roboty na sieciach zewnętrznych (woda, kanalizacja, kanalizacja technologiczna). Prowadzone są prace przy instalacji wod-kan oraz centralnego ogrzewania. Prowadzone są prace sieciowe na budowie ul. Lutosławskiego i Asfaltowej. 

12.04.2022

Trwa układanie płyt stropowych. Ruszyło korytowanie pod boisko.

30.03.2022

Trwają prace przy układaniu płyt stropowych oraz robót murowych na budowie zespołu szkolno-przedszkolnego. Zakończono roboty na sieciach zewnętrznych (woda, kanalizacja, kanalizacja technologiczna). Rozpoczęto prace tynkarskie i te związane z dociepleniem stropodachów.

Na budowie ulicy Asfaltowej i Lutosławskiego trwają prace przy korytowaniu pod przyszłą jezdnię.

16.03.2022

Wykonawca prowadzi prace związane z układaniem płyt stropowych oraz sieci instalacji elektrycznej w obiekcie. Zakończono prace na sieciach zewnętrznych (woda, kanalizacja).

Trwa procedura przekazywania terenu wykonawcy, który rozpocznie budowę odcinka ul. Asfaltowej oraz Lutosławskiego. Za ponad 13 milionów wybudujemy blisko kilometr nowej drogi, chodniki, drogi dla rowerów, przystanki dla autobusów, przejścia dla pieszych, sieci podziemne, a także nasadzimy ponad 200 drzew.

16.02.2022

Wybraliśmy wykonawcę, który wybuduje blisko kilometr nowej ul. Asfaltowej oraz ul. Lutosławskiego. Koszt to ponad 13 milionów złotych. Powstaną przy jezdni drogi rowerowe, chodniki, przystanki, oświetlenie, nasadzimy ponad 200 drzew. Na budowie zespołu szkolno-przedszkolnego trwa układanie płyt stropowych. Rozpoczęto roboty murowe na segmencie D. Ruszyły roboty przygotowawcze do wykonania instalacji elektrycznej. Trwają prace na sieciach zewnętrznych (woda, kanalizacja, kanalizacja technologiczna). Rozpoczęły się roboty instalacyjne wod-kan w obiekcie i montaż prefabrykatów schodów w holu głównym.

7.02.2022

W 2023 r. przy ul. Asfaltowej na Wojszycach zostanie otwarty zespół szkolno-przedszkolny dla 1200 dzieci. Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem powstanie do niej nowa droga.

Prowadzone są roboty związane z układaniem płyt stropowych nad parterem i I piętrem budynku szkoły. Trwają roboty instalacyjne związane z ułożeniem orurowania wod-kan. Zakończony został montaż kolektora deszczowego o średnicy 600 mm. Trwają roboty na sieciach zewnętrznych kanalizacji sanitarnej. Wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia robót na sieciach elektrycznych zewnętrznych.

Wybudujemy 750-metrową ulicę Lutosławskiego, od ul. Drabika do skrzyżowania z ul. Asfaltową i Smardzowską. Przebudujemy i rozbudujemy też samą ul. Asfaltową na odcinku 240 m. Pojawią się drogi dla rowerów, odwodnienie, kanalizacja sanitarna, zagospodarowanie wód opadowych, miejskie kanały technologiczne. Na ul. Lutosławskiego wybudujemy perony i zatoki przystankowe.

Na skrzyżowaniu ul. Lutosławskiego, Asfaltowej i Smardzowskiej powstanie rondo. Nasadzone zostaną 202 drzewa.

12.01.2022

Szkoła i przedszkole przy ul. Asfaltowej rośnie w oczach.

Powstają sale, korytarze w pierwszych budynkach. Dach przedszkola będzie zielony, a na dachu szkoły pojawią się panele fotowoltaiczne. Bliskie zakończenia są prace związane z gromadzeniem i rozprowadzaniem wód opadowych.
Inwestycja kosztuje blisko 48 mln zł.
Dzieci skorzystają z obiektu we wrześniu 2023 roku.
Inwestycja jest nadzorowana przez ZIM, który obecnie prowadzi postępowanie przetargowe związane z budową ul. Asfaltowej i Lutosławskiego.

7.12.2021

W trakcie wykonywania stropy nad parterem.

2.09.2021

Zaglądamy na ul. Asfaltową, gdzie powstaje zespół szkolno - przedszkolny dla 1200 dzieci. Tutaj powoli wychodzimy fundamentami z gruntu. Trwają też prace przy kanalizacji.
Szkoła i przedszkole powstaną w 2023 roku na styku Wojszyc i Jagodna na działce o powierzchni 3,6 ha.
Zaplanowano w niej ponad 40 sal lekcyjnych, w tym pracownie specjalistyczne. Duża sala gimnastyczna będzie miała 800 mkw. powierzchni., a mniejsza 300 mkw., powstanie także salka do gimnastyki korekcyjnej.
Planowana infrastruktura sportowa to: boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej, 100-metrowa bieżnia, skocznia do skoku w dal oraz place zabaw dla młodszych i starszych dzieci. Do dyspozycji będą 104 miejsca postojowe. Nasadzimy oczywiście drzewa i krzewy

5.07.2021

Na początku lipca wbito pierwszą łopatę na budowie zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Asfaltowej na styku Wojszyc oraz Jagodna.

Budynek zostanie podzielony na pięć części dedykowanych dzieciom i młodzieży w różnych grupach wiekowych (przedszkole, klasy 1-3, klasy 4-8). Pojawi się też strefa sportu, zabawy i rekreacji z boiskiem do piłki nożnej, bieżnią, skocznią do skoku w dal i placami zabaw dla dzieci oraz strefa cicha sprzyjająca nauce.

21.06.2021

Podpisano umowę na budowę. Wykonawcą inwestycji będzie firma ABW budownictwo. Kosz realizacji to 48 mln zł.

W 2023 r. zostanie oddany do użytku zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Asfaltowej na Wojszycach. Będzie do niego uczęszczać 1000 uczniów i 200 przedszkolaków.

Szkoła i przedszkole powstaną na styku Wojszyc i Jagodna na działce o powierzchni 3,6 ha. Teren gmina pozyskała od Skarbu Państwa.

2.10.2020

W dniu 21.10.2020 ogłoszono przetarg na budową ZSP. Termin składania ofert do 24.11.2020.

Ogłoszenie 

16.10.2020

Budowa szkoły przy ul. Asfaltowej coraz bliżej. Niebawem ogłaszamy przetarg na wykonanie budowy. 

Będzie to nowy zespół szkolno-przedszkolny dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków. W nowym budynku powstaną 44 sale lekcyjne, trzy sale gimnastyczne, boiska zewnętrzne i bieżnia Dodatkowo inwestycja będzie skoordynowana z budową ok. 750 metrowego fragmentu ulicy Asfaltowej. Przy jezdni powstanie także ścieżka rowerowa i chodniki Inwestycje mają być gotowe do 2023 roku.

6.03.2020

Architekci i przedstawiciele miasta prezentowali założenia nowej placówki mieszkańcom i radnym osiedlowym z Jagodna i Wojszyc. W nowym obiekcie oprócz szkoły powstanie minicentrum aktywności lokalnej, swoją siedzibę z niezależną przestrzenią będą mieli tam również radni z Wojszyc.

Projektowanie nowoczesnego zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Asfaltowej już trwa. Dzisiaj na roboczym spotkaniu prezydent Wrocławia zaprezentował radnym osiedlowym i mieszkańcom Wojszyc i Jagodna zwycięską koncepcję architektoniczną. Dzieci mają zacząć tam naukę w 2023 roku.

4.12.2019 

Rozstrzygnęliśmy konkurs na projekt architektoniczny budynku, który wygrała wrocławska pracownia. 

W nowej placówce zaplanowano m.in.: 

 • sale lekcyjne, pracownie, sale komputerowe,
 • świetlice,
 • salę do gimnastyki korekcyjnej,
 • salę gimnastyczna,
 • bibliotekę,
 • jadalnię,
 • szatnie,
 • zaplecza sanitarne,
 • 2 boiska,
 • plac zabaw

dla dzieci przedszkolnych:

 • 8 sal dziecięcych
 • szatnie,
 • salę rekreacyjną,
 • pełny węzeł żywienia
 • plac zabaw

10.05.2019 

W tym tygodniu podpisaliśmy umowę nieodpłatnego nabycia od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa działki nr 1/69, AM-8, obręb Wojszyce o powierzchni 3,6324 ha, z przeznaczeniem pod budowę Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ul. Asfaltowej we Wrocławiu.

Timeline

 • Zadanie zrealizowane/Zadanie oczeczujące na realizacje
  Październik 2020
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl