Nowa szkoła i przedszkole dla 1200 uczniów [LOKALIZACJA]

Na Wojszycach, w pobliżu Jagodna i Brochowa powstanie zespół szkolno-przedszkolny dla 1200 uczniów. Przy okazji inwestycji wybudowany będzie blisko kilometrowy odcinek ul. Asfaltowej.

  • Nowa szkoła i przedszkole powstanie na tej działce. fot. ZIM


1000 uczniów w szkole podstawowej i 200 dzieci w przedszkolu znajdzie miejsce w nowej placówce, która powstanie na 3,6 hektarowej działce przy ulicy Asfaltowej na Wojszycach. Teren gmina pozyskała od Skarbu Państwa. 

W nowej szkole mają powstać 44 sale lekcyjne, w tym pracownie. Duża sala gimnastyczna o powierzchni 800 m kwadratowych i mniejsza sala gimnastyczna o powierzchni 300 mkw., a także salka do gimnastyki korekcyjnej. Przygotowane zostaną świetlice, pomieszczenia administracyjne, gospodarcze. W przedszkolu będzie 8 oddziałów dla 200 dzieci, sala rekreacyjna, węzeł żywienia z jadalnią dla zespołu. Dzieci mają mieć do dyspozycji boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej, bieżnię 100 metrową, skocznię do skoku w dal, 2 place zabaw dla młodszych i starszych dzieci. Przy placówce będą 104 miejsca postojowe. 

Będzie nowa droga

Z inwestycją skoordynowane zostaną prace przy budowie nowego odcinka – ok. 750 metrów ulicy Asfaltowej. W tej chwili ten fragment ulicy to droga gruntowa. Jej wlot zostanie usytuowany przy ul. Buforowej na wysokości ul. Malinowskiego. Przy jezdni powstanie ścieżka rowerowa i chodniki. Nowy chodnik zostanie wybudowany także w sąsiedztwie istniejącej jezdni przy działce, gdzie powstanie nowy zespół szkolno-przedszkolny. Inwestycje mają być gotowe do 2023 roku.

Po sąsiedzku powstaje też żłobek 

W pobliżu, na ul. Sygnałowej budowany jest w tej chwili również żłobek. Pierwsi uczniowie mają pojawić się w nim już za rok. Placówka ma pomieścić 220 dzieci i będzie miała siedem oddziałów. Każdy z węzłem sanitarnym i własną szatnią. W środku będzie też węzeł żywieniowy z pełną kuchnią i jadalniami przy salach. Oprócz tego w żłobku będzie duża sala wielofunkcyjna, biblioteka i patio z placem zabaw.Zgłoś uwagę