Premiery kinowe od 30 listopada

W ten piątek na ekrany weszło sześć premier, w tym długo oczekiwany nowy film Krzysztofa Zanussiego „Eter”, reżyserski debiut Bradleya Coopera „Narodziny gwiazdy”, świąteczny blockbuster „Grinch”, dokument Michaela Moore'a o Donaldzie Trumpie „Fahrenheit 11/9”, film wojenny „Operacja Overlord” i kolejna odsłona przygód Robina, księcia złodziei, czyli „Robin Hood: Początek”.

  • Kadr z filmu „Narodziny gwiazdy”


1. Eter

Eter

Eter

Termin od 1 grudnia 2018 do 6 grudnia 2018

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Na początku XX wieku lekarz prowadzi ekperymenty z użyciem eteru. Niestety, pacjentka umiera. Cudem ocalony od kary śmierci lekarz trafia do zaboru austriackiego, a tu, w wojskowej twierdzy niespodziewanie, znajduje sprzymierzeńców swoich badań z eterem. W nowym filmie Krzysztofa Zanussiego główną rolę gra Jacek Poniedziałek, partnerują mu m.in. Andrzej Chyra i Zsolt László. Mroczny klimat to ogromny atut filmu.

2. Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

Dokument / Inne
Termin od 1 grudnia 2018 do 6 grudnia 2018

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Niegdyś kontrowersyjny dokumentalista Michael Moore przekonywał nas, jak niebezpieczne jest posiadanie broni w swoim słynnym filmie, w którym nie wachał się zaatakować nawet hollywoodzkich gwiazd. Tym razem przypuszcza atak na prezydenta Donalda Trumpa pokazując, że jego obywatelska cierpliwość się wyczerpała. Rzecz w tym, że filmy Moore'a nie mają już tej samej siły rażenia co niegdyś, a akcje z nim w roli głównej potrafią kinomanów nawet zdrowo wkurzyć. Warto natomiast posłuchać, jakie przedziwne słowqa płyną nieraz z ust amerykańskiego przywódcy narodu.  

3. Grinch

Grinch (dubbing)

Grinch (dubbing)

Animacja / Inne
Termin od 1 grudnia 2018 do 6 grudnia 2018

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Wszyscy raczej tęsknimy za Bożym Narodzeniem, są jednak wyjątki. Zwłaszcza zielony stwór Grinch, który zrobi wszysko, by popsuć ludziom radość ze wspólnego świętowania. Przebierze się za św. Mikołaja (u nas byłby pewnie Dziadek Mróz, Gwiazdor albo Aniołek) i postanowi ukraść prezenty. Zabawna animacja z drugim dnem, bo pokazuje też, że okres świąteczny zamienia się w olimpiadę prezentów i kolorowych dekoracji, a machina handlowa potrafi wciągnąć nawet najbardziej odpornych.  

4. Narodziny gwiazdy

Narodziny gwiazdy

Narodziny gwiazdy

Dramat / Musical
Termin od 1 grudnia 2018 do 6 grudnia 2018

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Od kilkunastu tygodni jeden z największych obecnie hitów kinowych za oceanem, czyli „Narodziny gwiazdy” w reżyserii, ze scenariuszem i główną rolą Bradleya Coopera, który na główną rolę kobiecą namówił samą Lady Gagę. Po raz kolejny (bo przed nimi w innych wersjach „Narodzin gwiazdy” grali m.in. Barbra Streisand i Kris Kristofferson) opowie historię muzyka i starego scenicznego wyjadacza, dla którego inspiracją stanie się spotkanie z młodą, obiecującą wokalistką.

5. Operacja Overlord

Operacja Overlord

Operacja Overlord

Dramat / Inne
Termin od 1 grudnia 2018 do 6 grudnia 2018

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Gdyby sugerować się tytułem, byłby to kolejny film o operacji z okresu II wojny światowej. Ale rzecz wyprodukował J.J. Abrams, więc będzie jeszcze dość sensacyjnie, a w przeddzień lądowania w Normandii alianci odkryją, że III Rzesza ma nie tylko oddanych sprawie żołnierzy, ile ich w specyficznych warunkach choduje. Efekty specjalne warte grzechu, a oprócz faktów znanych z kart historii, jeszcze te dodane przez hollywoodzkich speców.   

6. Robin Hood: Początek

Robin Hood: Początek

Robin Hood: Początek

Termin od 1 grudnia 2018 do 6 grudnia 2018

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Wyprodukowana przez Leonarda do Caprio historia Robina z lasu Sherwood, który chce sprawiedliwości za wyrządzone mu niegodziwości. Tym razem w roli tytułowej Walijczyk Taron Egerton, jako jego ukochana Marion – córka Bono, Eve Hewson, a jako występny szeryf z Nottingham – Australijczyk Ben Mendelssohn, który jest specjalistą od szwarccharakterów. W swojej drużynie Robin Hood ma jednak sporo silnych i zdeterminowanych pobratymców – Wila Szkarłatnego gra Jamie Dornan, Małego Johna Jamie Foxx, a kardynała – F. Murray Abraham.Zgłoś uwagę