Premiery kinowe od 1 marca

W tym tygodniu prawdziwy róg filmowych obfitości, w tym oczekiwane „Witajcie w Marwen” ze Steve'em Carrellem, „Córka trenera” z Jackiem Braciakiem (będzie gościem Magla filmowego 3 marca w DCF-ie o 19.00), czy „Litość”. A dla dzieciaków kreskówka o psie królowej.

  • Jacek Braciak w filmie „Córka trenera”


  • Witajcie w Marwen

Witajcie w Marwen

Witajcie w Marwen

Dramat / Obyczajowy
Termin od 1 marca 2019 do 7 marca 2019

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Na faktach. Mark Hogancamp przeżywszy brutalny atak pięciu podpitych klientów baru, którzy omal nie pozbawili go życia, ale narazili na poważne urazy, załamany odnajduje w sobie siłę, by w ogródku swoje domu stworzyć intrygującą makietę w skali 1:6 z bohaterami z czasów II wojny światowej (jednym z nich jest sam Mark). W filmie Roberta Zemeckisa pozornie niewinna zabawka plus wsparcie przyjaciółek daje bohaterowi szansę wyjścia z otchłani cierpienia i chęć do walki o sprawiedliwość. 

  • Śmierć nadejdzie dziś 2

Śmierć nadejdzie dziś 2

Śmierć nadejdzie dziś 2

Termin od 1 marca 2019 do 7 marca 2019

Miejsce Kino Helios Aleja Bielany

Zobacz

Dzień świstaka w wersji horrorowej, bo bohaterowie też przeżywają ciągle to samo, ale w bardziej upiornym wydaniu. Bestseller z udziałem Jessiki Rothe, która zagrała także w części pierwszej. Okazuje się, że śmierć niekoniecznie musi być czymś przerażającym, przeżywanie upiornego dnia zdaje się znacznie gorsze. 

  • Córka trenera

Córka trenera

Córka trenera

Termin od 1 marca 2019 do 7 marca 2019

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Łukasz Grzegorzek nakręcił film o toksycznej relacji ojca-trenera i jego córki tenisistki, ktorych całe życie jest zorganizowane niczym perfekcyjny trening. Wiktoria ma wytyczoną jasno drogę kariery, Maciej daje z siebie wszystko, aby wygrywała i odnosiła sukcesy, tylko wtedy docenia swoje dziecko. Układ sił w niewielkiej rodzinie zmienia się, kiedy na horyzoncie pojawia się Igor, nowy tenisista. Ojciec będzie musiał zmierzyć się z nową sytuacją, a córka dojrzeje do poważnych decyzji. 

  • Kiedy się pojawiłaś

Kiedy się pojawiłaś

Kiedy się pojawiłaś

Termin od 1 marca 2019 do 7 marca 2019

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Chory na raka Calvin zaprzyjaźnia się z poznaną na spotkaniach grupowych śmiertelnie chorą Skye. Zostało jej niewiele czasu, więc tym bardziej pragnie zrealizować kilka swoich szalonych założeń. Chłopak może jej w tym pomóc. Wyjątkowo dobrze poprowadzony film o sprawach niełatwych i fundamentalnych, zwłaszcza w odniesieniu do pełnych życia nastolatków. No i o pierwszej miłości, za sprawą której łatwiej znieść wszystko.

  • Corgi, psiak Królowej

Corgi, psiak Królowej (dubbing)

Corgi, psiak Królowej (dubbing)

Termin od 1 marca 2019 do 7 marca 2019

Miejsce Helios Magnolia Park

Zobacz

Jeśli po nazwie rasy nie wiecie jeszcze, o jakie psy chodzi, wystarczy obejrzeć dowolne zdjęcie królowej Anglii Elżbiety II w towarzystwie ukochanych czworonogów, które zabiera nawet na oficjalne spotkania w pałacu Buckingham. Krytycy mówią, że królewskie corgi są najbrzydszymi psami świata, ale producenci filmowi wiedzą swoje i na podobieństwo jednego z psich towarzyszy monarchini stworzyli bohatera filmu. Rex (łaciński król, jakżeby inaczej) ma prawdziwie wystawne życie, które wkrótce mocno się skomplikuje, kiedy psiak trafi do schroniska. Tam nie będzie go chronił królewski immunitet, trzeba będzie walczyć o przetrwanie.

  • O ojcach i synach

O ojcach i synach

O ojcach i synach

Termin od 1 marca 2019 do 7 marca 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Kim jest islamski terrorysta? Odpowiedzi próbuje udzielić w swoim dokumencie Syryjczyk Talal Derki, który przystąpił na czas kręcenia filmu do islamskich radykałów. Został tam przyjęty dobrze, w czym pomogła misternie skontruowana mistyfikacja. Dzięki wniknięciu w środowisko, do którego przeciętny odbiorca nigdy się nawet nie zbliży Syryjczyk opowiedział o przyszłości kraju, który niszczy wojna i o ludziach, którzy są jej częścią. 

  • Litość

Litość

Litość

Komedia / Inne
Termin od 1 marca 2019 do 7 marca 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Przewrotny film greckiego reżysera Babisa Makridisa, który spodoba się tym poszukującym w kinie intrygującego spojrzenia na rzeczywistość. Oto główny bohater ma żonę w śpiączce, co załamałoby niejednego męża. Tymczasem Yannis w celebrowaniu smutku znajduje niewysłowioną satysfakcję, a wyrazy współczucia od rodziny i postronnych osób sprawiają mu nawet przyjemność. Prawdziwą tragedią okaże się moment, gdy małżonka przebudzi się ze snu, bo Yannis nagle przestanie być obiektem litości otoczenia. Zgłoś uwagę