Powieść „Rękopis znaleziony w Saragossie” [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do 30 listopada do 9.00.


Portal wroclaw.pl jest patronem medialnym 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Proponujemy Wam konkursy, w których nagrodami są książki wydawców, którzy zaprezentują swoją ofertę w ramach trwającej cztery dni imprezy (3-6 grudnia).

Tym razem mamy dla Was prezent od Wydawnictwa Literackiego –  tom „Rękopis znaleziony w Saragossie” Jana Potockiego. Nad tą wyjątkową powieścią Jan Potocki pracował przez ponad 20 lat (została napisana w języku francuskim). Polscy czytelnicy znali dotąd wersję tłumaczenia Edmunda Chojeckiego z 1847 roku, ale z wieloma skrótami. Teraz przed nami pierwsza kompletna wersja „Rękopisu” w przekładzie Anny Wasilewskiej.

Aby wygrać egzemplarz książki „Rękopis znaleziony w Saragossie” od Wydawnictwa Literackiego trzeba do poniedziałku 30 listopada do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiadając na pytania:

  1. Kto jest reżyserem filmowej wersji „Rękopisu znalezionego w Saragossie”?
  2. Jak nazywał się główny bohater "Rękopisu"?

Decyduje kolejność nadsyłania maili. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany telefonicznie w tym samym dniu. W razie braku możliwości skontaktowania się ze zwycięzcą nagroda przechodzi na kolejną osobę z listy, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie.

Zgłoś uwagę