wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:42

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie Serce dla Zwierząt 2022 – wybieramy Laureata Internautów [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

Wrocławskie Serce dla Zwierząt 2022 – wybieramy Laureata Internautów [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

Małgorzata Wieliczko ,

Kliknij, aby powiększyć
Do 30 października zdecydujcie, kto ma największe serce dla zwierząt Redakcja www.wroclaw.pl
Do 30 października zdecydujcie, kto ma największe serce dla zwierząt

Możecie już poznać zgłoszonych do 7. edycji miejskiego odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt, i oddać swój głos na ulubionego kandydata. Od internautów zależy bowiem, kto w tym roku zostanie ich laureatem. Swoją decyzję o przyznaniu odznaczenia i wyróżnień podejmie także Kapituła. Głosowanie trwa do 30 października br. do godz. 15.59. Przyłącz się!

Reklama

Na początek kilka ważnych informacji dla głosujących, które w szczegółach zawarto w Regulaminie przyznania odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt 2022.

  • Oddawanie głosów na kandydatów do Nagrody Internautów jest dobrowolne i nieodpłatne.
  • Głosowanie głosów na kandydatów odbywa się od 21 października 2022 r. od godz. 15.00 do 30 października 2022 r. do godz. 15.59. Głosy otrzymane po terminie nie będą uwzględniane.
  • Laureatem Internautów zostanie jedna osoba/stowarzyszenie/fundacja/organizacja, która uzyskała największą liczbę głosów w głosowaniu internautów.
  • Ten sam kandydat może zostać laureatem zarówno Kapituły, jak i internautów.
  • Wyniki zostaną ogłoszone podczas przyznania odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt i pozostałych nagród 19.11.2022 r. oraz na stronie internetowej www.wroclaw.pl.
  • Laureat Internautów Wrocławskiego Serca dla Zwierząt zostanie uhonorowany specjalnym dyplomem. Przewidywane jest także przyznanie laureatom drobnych nagród rzeczowych w postaci gadżetów „Wrocław miasto spotkań”.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do nieuwzględnienia głosów w przypadku naruszenia regulaminu poprzez manipulowanie głosami.

Poniżej przedstawiamy kandydatów do Wrocławskiego Serca dla Zwierząt 2022. Ich wizytówki są oparte na treści, którą wyczytaliśmy z nadesłanych do nas zgłoszeń.

ANGELIKA KIMBORT. Zwierzak sam się nie obroni 

Powiększ obraz: źródło: A. Kimbort/Fb
Agnieszka Kimbort skutecznie walczy w sądach ze sprawcami przestępstw znęcania się nad zwierzętami

Radczyni prawna, która od wielu lat działa pro bono na rzecz ochrony praw zwierząt. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki, które reprezentuje w procesach o znęcanie się nad zwierzętami hodowlanymi, a także innymi organizacjami, których statutowym celem jest ochrona zwierząt. Jest członkinią lokalnej Komisji Etycznej ds. doświadczeń na zwierzętach we Wrocławiu. Współtworzyła Ustawę o zakazie hodowli zwierząt na futro. Współorganizowała konferencję, dotyczącą odbioru zwierząt, we wrześniu br. w Warszawie. Bardzo chętnie dzieli się praktyczną wiedzą, dotyczącą prawnej ochrony zwierząt. Jest weganką, opiekuje się adoptowanym psem Łasi, który motywuje ją do działania na rzecz zwierząt pozbawionych właściwej opieki.

www.facebook.com/kancelariakimbort

MAŁGORZATA SZABLOWSKA. Kocie pokoje pełne miłości

Powiększ obraz: źródło: M. Szablowska/FB
Jednoosobowa działalność Małgorzaty Szablowskiej przynosi wiele dobrego niechcianym i porzuconym zwierzętom

Jej dziełem jest dom tymczasowy dla zwierząt „Za moimi drzwiami”. Przez ponad dekadę przez dom Małgorzaty Szablowskiej przewinęło się w tzw. kocich pokojach już sześćset zwierząt – psy, koty, nawet dzik Tadzik! – które znalazły pomoc, leczenie, zadbanie, miłość oraz przyszłość. Od wielu lat wspomaga także karmicieli kotów wolno żyjących na terenie Wrocławia, ale również innych miast, jak Starogard Gdański czy Szczecin. Wrocławianka, oprócz pomagania zwierzętom, ma także jeszcze jedną wielką pasję – to snucie opowieści o swoich podopiecznych. Swoją misją potrafi zarazić innych, którzy często sami decydują się stworzyć zwierzętom dom tymczasowy. To prawdziwa „weteranka” Wrocławskiego Serca dla Zwierząt, wyróżniana już i przez Kapitułę i przez internautów.

www.facebook.com/Za Moimi Drzwiami

4 ŁAPY WROCŁAWIA. Przygotowani na wszelkie kryzysy 

Powiększ obraz: źródło: 4 Łapy Wrocławia/Fb
Stowarzyszenie bardzo pomogło wrocławianom na kwarantannie w czasie pandemii, wyprowadzając ich psy na spacery

Główny aspekt działalności stowarzyszenie to pomoc zwierzakom wymagającym opieki, których właściciele nie chcą lub nie potrafią pomóc. Zajmuje się m.in. organizacją spacerów z pieskami tych osób, które z różnych powodów, np. choroby, nie są w stanie sami wyprowadzać swoich pupili. Ostatnio praca 4 Łap Wrocławia okazała się nieoceniona na rzecz czworonożnych uchodźców z Ukrainy (ok. 800 różnych zwierzaków) i obejmuje m.in. organizację zbiórek funduszy na leczenie lub rehabilitację zwierzaków. Pomaga też w znalezieniu domów tymczasowych i stałych („Nie kupuj, adoptuj!”), organizuje darmowe czipowania i sterylizacje.  

www.facebook.com/4lapywroclawia

DR IWONA GOTTFRIED. Jak ochronić nietoperze

Powiększ obraz: źródło: arch. prywatne, fot. K. Gottfried
Potrzebujące pomocy nietoperze często znajdują azyl w domu dr Iwony Gottfried

Badaczka zasłużona w aktywnej ochronie niezwykłych ssaków – nietoperzy. Wspiera wszelkie działania, które temu służą, m.in. monitorując kolonie oraz pomagając tym zwierzętom w potrzebie. Leczy je, rehabilituje i przywraca te cenne ssaki naturze. Uczestniczy i współprowadzi spotkania edukacyjne, jak Wrocławski Festiwal Nietoperzy. Udziela się w stworzeniu nietoperzom nowych schronień, uczestniczy w ogólnopolskim liczeniu zimujących nietoperzy. Za ratowanie populacji wrocławskich nietoperzy dr Gottried została wyróżniona przez TMW Diamentem Wrocławia. 

EKOSTRAŻ WROCŁAW. Czuwają i nie zawodzą

Powiększ obraz: źródło: Ekostraż/Fb
Istnieje dzięki wolontariuszom, którzy zawsze są gotowi nieść pomoc i ratować zwierzęta

Pierwszy laureat odznaczenia Wrocławskie Serce dla Zwierząt z 2016 r. Od 2010 r. pomaga zwierzętom skazanym na cierpienie. Reaguje w przypadku znęcania się nad zwierzętami, udziela pomocy rannym i chorym zwierzętom dzikim. Leczy, otacza opieką, szuka domów, dzikie osobniki wypuszcza na wolność. Broni praw poszkodowanych zwierząt w sądzie, przeprowadza monitoringi sądów, prokuratur i policji, tworząc raporty. Prowadzi programy edukacyjne i kampanie społeczne promujące humanitarną ochronę zwierząt i przyrody. Od początku wojny w Ukrainie uratowała wiele zwierząt i nadal wspiera potrzebujących sąsiadów.

ekostraz.pl

MICHAŁ HAMELA. Zwierzę nie musi być piękne, by było kochane

Powiększ obraz: źródło: Adopciaki/M/ Hamela/Instagram
Michał Hamela wie, że niepełnosprawne zwierzaki potrzebują jeszcze więcej miłości niż zdrowe

Michał wraz z partnerką są opiekunami adoptowanej czwórki zwierząt, w tym niewidomej kotki z padaczką, wodogłowiem oraz psa-suczki na wózku inwalidzkim. Za pomocą mediów społecznościowych starają się pokazać życie chorych zwierząt od podszewki, edukują innych ludzi, że życie ze zwierzętami, obciążonymi różnymi niepełnosprawnościami wcale nie musi oznaczać końca świata! 

instagram.com/a_do_pcia_ki/ia_ki

STARUSZKOWO HOSPICJUM DLA PSÓW. 500 psich żyć dokonanych „w raju”

Powiększ obraz: źródło: Staruszkowo/Fb
Teraz 44 zwierzaki mają schronienie w Staruszkowie. Im bliżej zimy, na pewno będzie ich więcej

Pani Krystyna Seemayer całe życie poświęciła tym najsłabszym, starym, chorym psiakom, których nikt nie chce, na pewno nie przygarnie. Dożywają w spokoju swoich często bardzo smutnych, burzliwych, niedobrych lat pod jej opieką. Ona zaś walczy dzielnie o utrzymanie i trwanie tego psiego raju, który tak naprawdę jest odpowiednikiem hospicjum dla ludzi. W Staruszkowie wszystkie środki idą na rzecz najsłabszych i niechcianych, ale Staruszkowo umie się też dzielić z innymi, rozdając karmę, wystawiając miski dla „dzikusów” czy wspomagając sterylizację wolno zyjących kotów. 

www.facebook.com/staruszkowo

IGOR TRACZ. Fair play w sporcie i w zwyczajnym życiu

Powiększ obraz: źródło: Igor Tracz Dolina Noteci Specialized / Fb
Igor Tracz chce pomagać zwierzętom na ogarniętej wojną Ukrainie, póki starczy mu na to środków

Ośmiokrotny mistrz świata w psich zaprzegach, właściciel 15 psów, czynny sportowiec, od wybuchu wojny w Ukrainie zorganizował ponad 30 konwojów humanitarnych z pomocą dla zwierząt i ludzi, w tym walczacych żołnierzy, z terenów ogarniętych wojną. Dzięki darowiznom od ludzi z całego świata udało mu się uratować kilkaset psów i kotów. Pomagał ukraińskim schroniskom, dostarczając m.in. 60 ton żywności. Sprowadził do Polski specjalnymi wozami wiele potrzebujących zwierząt. Wszystko dokumentuje na swoim fanpage'u.

www.facebook.com/IgorTraczFanPage

INU NO MINATO – DOM TYMCZASOWY DLA PSÓW NIEADOPCYJNYCH. Duży też potrzebuje pomocy

Powiększ obraz: źródło: Inu no Minato/Fb
W Inu no Minato uczą, leczą, odbudowują zaufanie psów do człowieka i otaczającego świata

Inu no Minato to był najpierw dom tymczasowy dla dużych psów. Teraz to psia przystań, zajmująca się psami nieadopcyjnymi, tzn. skrajnie lękliwymi, zerokontaktowymi. To chybao jedyne takie miejsce w Polsce, a na pewno jedyne we Wrocławiu. Psy, o które walczą opiekunowie, latami nie opuszczały bud w schronisku, a kolejni behawioryści nie dawali im żadnych szans na wyjście z traumy. W Inu no Minato porafią to robić. Pomogli już ok. 40 psom – lękowym, chorym, zagłodzonym. Okazjonalnie rezydenci i podopieczni grają DT grają w filmach czy biorą udział w szkoleniach dla weterynarzy. 

www.facebook.com/AKI.WHF

SCARLETT SZYŁOGALIS. FUNDACJA TARA SCHRONISKO DLA KONI. Całe życie w galopie pomagania

Powiększ obraz: źródło: Fundacja Tara/Fb
„Nie znamy nikogo, kto zrobił więcej dla zwierząt niż Scarlett Szyłogalis” – piszą internauci

Scarlett Szyłogalis od 27 lat ratuje konie przeznaczone na rzeź. Żeby znaleźć na to pieniądze, może nawet zawrzeć pakt z diabłem. Jej Tara, schorisko dla starych i chorych koni, powstała w 1995 r. – nazwa symbolizuje odwagę, charyzmę, konsekwencję (jak u bohaterki „Przeminęło z wiatrem”) i to wszystko ma Scarlett Szyłogalis. Kawałek łąki w podwrocławskim Jarnołtowie kupiła dzięki rodzicom, sama budowała stajnie i c jakiś czas wykupywała kolejnego konia z rzeźni, który dostaje nowe imię i nowe życie. Tara jest dla koni, ale jeśli Scarlett trafi na porzuconego psa, kota czy osła – nie odmawia pomocy. Mieszka z nią ok. 300 zwierząt.

www.facebook.com/taraschroniskodlakoni

FUNDACJA SZOPOWISKO. LEK. WET. GRZEGORZ DZIWAK. Mnóstwo „inwazyjnego” szczęścia

Powiększ obraz: źródło: Fundacja Szopowisko/Fb
Te sympatyczne zwierzaki dzięki azylowi w Szopowisku zachowały życie i są tam szczęśliwe

To także laureat Wrocławskiego Serca dla Zwierząt. Lek. wet. Grzegorz Dziwak stworzył niezwykłą krainę dla szopów praczy. Miejsce, gdzie te, uznane ustawowo za inwazyjne, stworzenia znalazły schronienie i spokojne życie. To Fundacja Szopowisko – azyl jedyny na terenie Dolnego Śląska, jeden z nielicznych w Polsce. Zgodnie z nową ustawą o gatunkach obcych, szopy i inne ujęte w niej gatunki powinny zostać uśmiercone lub trafić właśnie do azylu. Obecnie fundacja ma pod opieką najwięcej szopów w kraju – już 62. Azyl znajdują tam też norki, ocalone z ferm futrzarskich i wiele innych gatunków zwierząt dzikich i egzotycznych (łącznie jest ich ponad 200). 

fundacjaszopowisko.pl

FUNDACJA SZKLANE PUŁAPKI. Za szybą musi być bezpiecznie

Powiększ obraz: źródło: szklanepulapki.pl
Takie zabezpieczenie, m.in. na przeszklonych wiatach, chroni ptaki przed uderzeniem

Prężnie rozwijająca się (od 2017 r. jako grupa nieformalna, od 2019 r. fundacja), organizacja pozarządowa, powołana, by chronić ptaki ginące w wyniku kolizji z transparentnymi i lustrzanymi elementami infrastruktury. Robi wszystko, by zapobiegać zderzeniom ptaków z szybami – edukuje (wykłady, warsztaty, konferencje, wydawnictwa edukacyjne: książki, broszury), prowadzi badania naukowe, promuje zabezpieczenia transparentnych powierzchni (sprzedaż, dystrybucja i montaż systemów oznakowania szyb).

www.facebook.com/szklanepulapki

FUNDACJA CENTAURUS. Jaki jest koń i osioł, i pies – każdy widzi

Powiększ obraz: źródło: Fundacja Centaurus/Fb
Centaurus, największy azyl dla koni w Europie, uratował już 2500 tych pięknych zwierząt

Międzynarodowa organizacja non profit. Jej zasługą jest m.in. stado prawie 2500 ocalonych koni, w tym ponad 200 osiołków, parę tysięcy psów, liczne zwierzęta gospodarskie i domowe – czego udało się dokonać dzięki prawie 800 000 darczyńców z całego świata. Zwierzęcy Folwark w Szczedrzykowicach, nabyty przez Centaurusa w 2012 r., to dziś największy azyl dla koni w Europie. Od roku 2022 fundacja jest też właścicielem 130-hektarowego ośrodka w Modlimowie, który stał się międzynarodowym centrum wolontariatu miłośników zwierząt. Działacze, pracownicy i wolontariusze Centaurusa pochodzą z wielu krajów świata.

www.facebook.com/fundacjacentaurus

CATWILDSAFARI. Kot na gigancie

Powiększ obraz: źródło: Catwildsafari/Fb
Cynia bardzo lubi zwiedzać różne okolice, ale zawsze pod opieką swojego właściciela

Nominacja dla właściciela kotki o imieniu Cynia, która dzięki swojemu ludzkiemu przyjacielowi dzielnie stawia czoło wielkiemu światu: „Za propagowanie niezwykłego szacunku do kotów! Kiedyś łamano im kości i obcinano ogony, palono je żywcem, wieszano i torturowano na wymyślne sposoby, ale i dziś w tym kraju podpala się im ogony wiesza albo kocięta topi. Dla żartu, rozrywki! Nadal w Polsce można usłyszeć: Nienawidzę kotów”.

www.instagram.com/catwildsafari

STOWARZYSZENIE KOCI LOS. Z kłębków  nieszczęścia miękkie przytulanki

Powiększ obraz: źródło: Stowarzyszenie Koci Los/Fb
Dziewczyny ze stowarzyszenia pozostawią żadnej kociej bidy na pastwę losu...

Stowarzyszenie tworzy kilka wspaniałych kobiet, które organizują pomoc dla bezdomnych i chorych kotów dziko żyjących, pomagając im znaleźć bezpieczną przystań. Pod ich opieką jest ponad 70 kotów w domach tymczasowych i stałych. Nigdy nie odmawiają pomocy. Dzięki bardzo trudnej pracy socjalizacyjnej wolontariuszek z agresywnychi lub przestraszonych kotów czworonogi zmieniają się w domowe miziaki. Dokarmiają bezdomniaki i stawiają budki w miejscach ich bytowania. 

www.facebook.com/Stowarzyszenie-Koci-Los

MAŁGORZATA KOWAL-LUBER. U jej boku psy i koty zyskują nadzieję

Powiększ obraz: źródło: arch. M. Kowal-Luber
Pod swój dach przygarnęła już niejednego zwierzaka, niejednemu znalazła dom i niejednemu jeszcze pomoże

Współzałożycielka Stowarzyszenia Zwierzęca Nadzieja. Kobieta z ogromną pasją i wrażliwością, od lat niesie pomoc cierpiącym, porzuconym i skrzywdzonym zwierzętom, m.in oferując im dom tymczasowy. Wiele z nich znalazło potem dzięki temu stały, bezpieczny i odpowiedzialny dom. Działa aktywnie w prowadzeniu bazarku charytatywnego, z którego fundusze trafiają na leczenie bezdomniaków, zabiegi kastracji dzikich kotów i wspomagają działanie domów tymczasowych. 

www.facebook.com/Zwierzeca-Nadzieja

DOLNOŚLĄSKA STRAŻ DS. ZWIERZĄT. Wyrwać zwierzęta z rąk ich oprawców

Priorytetem tej służby ratownictwa zwierząt jest zadbanie, by miały one godne życie, na jakie zasługują, m.in. za sprawą podejmowanych akcji, w wyniku których będzie można zapewnić odpowiednią opiekę poszkodowanym zwierzakom. Organizuje zbiórki, interweniuje w sytuacjach kryzysowych, znajduje możliwości leczenia oraz odpowiedzialne i kochające domy dla bezdomniaków. Dolnośląska Straż przyjęła także zwierzęta z terenów Ukrainy. Zdołano w ten sposób ponad 200 konających zwierząt, upodlonych przez oprawców.

www.facebook.com/dolnoslaskastraz

Formularz głosowania

Wypełnij poniższy formularz aby oddać głos!

Wybrane zdjęcie:
Kliknij zdjęcie z listy poniżej i potwierdz przyciskiem "Zagłosuj"

Nr telefonu*:
np. 666333777

Aby potwierdzić swój głos, podaj numer telefonu, na który otrzymasz kod. Postępuj zgodnie z instrukcjami systemu.

Otrzymanie smsa jest bezpłatne, a numer telefonu przechowywany jest w systemie w sposób uniemożliwiający ponowne odczytanie.

*) Obsługiwane są tylko polskie sieci GSM oraz numery nie korzystające obecnie z roamingu poza Polską. Organizator nie odpowiada za działanie sieci GSM operatorów komórkowych oraz problemy z dostarczaniem wiadomości SMS.

Lista zgłoszeń

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl