Politechnika: LabDay, czyli dzień otwarty na Wydziale Chemii

LabDay, czyli dzień otwarty na Wydziale Chemii Politechniki Wrocławskiej, zaplanowano na 24 marca. Ale już dzisiaj trzeba zapisać się na udział w jego wydarzeniach.

  • LabDay na Politechnice Wrocławskiej zaplanowano na 24 marca, fot. Mateusz Baranowski/PWr


LabDay to projekt Samorządu Studenckiego Wydziału Chemicznego. Podczas imprezy naukowcy i studenci z kół naukowych będą prezentować nietypowe zastosowania chemii oraz zdradzać tajemnice swoich laboratoriów. Zaplanowano ponad 60 prelekcji i mini-wykładów najwybitniejszych uczonych związanych z wydziałem, wśród nich są m.in. prof. Marek Samoć, prof. Wojciech Bartkowiak, prof. Paweł Kafarski czy prof. Bogdan Szczygieł.

W programie są warsztaty, szkolenia, pokazy. – LabDay wyjątkowa okazja, by zwiedzić Laboratorium Chemii Jądrowej, do którego dostęp mają tylko nieliczni – opowiada Marta Lipka, koordynatorka ds. promocji LabDay. – Odbędą się tam zajęcia dotyczące energii wokół nas. Natomiast w Laboratorium Biotechnologii każdy uczestnik będzie miał okazję dokonać izolacji własnego DNA z próbki śliny. I to z wykorzystaniem odczynników dostępnych w domu.

Podczas Domowego Laboratorium chętni zobaczą, jak za pomocą żelu pod prysznic czy miodu można wyjaśnić podstawowe właściwości materii, np. gęstość. – Każdy z prezentowanych podczas tych zajęć eksperymentów można z powodzeniem powtórzyć we własnym domu – zapowiada Marta Lipka.

Chęć udziału w LabDay można zgłaszać jeszcze do 2 marca TUTAJ.

.Pwr/w

Zgłoś uwagę