Pogoda na majówkę we Wrocławiu

Od soboty (29.04) do środy (3.05) – o ile temperatura powietrza będzie całkiem znośna, więc powinniśmy się obejść bez puchowych kurtek, o tyle wyjście z domu bez parasola będzie nieco ryzykowne. Zobacz, jaką pogodę przewidują synoptycy dla Wrocławia na tegoroczną majówkę.   

  • pogoda

    fot. pixabay


  • W sobotę, 29 kwietnia, będzie deszczowo i mimo że słupek rtęci pokaże w najcieplejszym momencie dnia 13 °C, będziemy odczuwali raczej chłód. Wiatr ok. 21 km/h, w porywach 45 km/h. Ciśnienie całkiem znośne – 1016 hPa. W nocy temperatura spadnie do 4 °C.
  • W niedzielę, 30 kwietnia, deszcz odpuści, zachmurzenie będzie umiarkowane, a temperatura podskoczy do 14 °C, ale w nocy spadnie do 2 °C. Osłabnie też wiatr – 13 km/h, w porywach 25 km/h. Ciśnienie też nieco wyższe, bo 1021 hPa.
  • W poniedziałek, 1 maja, zapowiada się ciepły i co ważne – suchy dzień. 16 °C (w nocy 4 °C), nieznacznie zachmurzone niebo, wiatr w porywach do 45 km/h i ciśnienie 1014 hPa – jest nadzieja, że maj pokaże swoje życzliwe oblicze.
  • Wtorek, 2 maja, pod względem temperatury nieznacznie gorszy – 15 °C (w nocy 7 °C), ale odczuwalnie chłodny i ponownie zapłakany deszczem. Wiatr za to nie będzie się naprzykrzał (14 km/h), ale porywać może z siłą 25 km/h. Ciśnienie – średnio na dwie małe kawy, czyli 1013 hPa.
  • Środa, 3 maja, w zasadzie cieplutka – 18 °C (5 °C w nocy), ale mokrutka znowu, a na niebie szarość będziemy oglądać. Wiatr za to nas oszczędzi – 12 km/h (porywy 25 km/h). Ciśnienie tylko niezwruszone, bo znowu w okolicach 1015 hPa.

Dla tych, którzy przedłużyli sobie majowy weekend do niedzieli – 7 maja – informacja jest taka, że okulary przeciwsłoneczne w zasadzie nie będą im we Wrocławiu potrzebne, a cieplejsze sweterki i owszem. Kalosze też możecie mieć pod ręką.

Zgłoś uwagę