Wrocław wśród największych salonów Mercedesa w Europie

Nowy salon Mercedesa we Wrocławiu to 9500 mkw. powierzchni użytkowej, nowoczesny design i pełna funkcjonalność. Przy ul. Granicznej powstanie salon samochodów osobowych, dostawczych i używanych, serwis samochodowy oraz zaplecze biurowe firmy. To oznacza, że centrala Grupy Wróbel w całości przeniesie się z ulicy Klecińskiej.

  • salon mercedesa we Wrocławiu

    wizualizacja: inwestor


Zarząd Grupy Wróbel wybrał generalnego wykonawcę inwestycji przy ul. Granicznej we Wrocławiu. Umowę na realizację budowy podpisano z firmą Erbud S.A. Prace rozpoczną się lada dzień, a planowany termin oddania budynku do użytku to końcówka 2016 roku.

wizualizacja: inwestor

– Budowa nowej siedziby to duże przedsięwzięcie, tym bardziej, że będzie to jeden  z największych salonów Mercedesa w Europie – mówi Michał Łuczak, prezes Grupy Wróbel:

Przedstawiciele firmy informują, że w nowej siedzibie Grupy Wróbel będzie powierzchnia ekspozycyjna dla 36 samochodów (przy ul. Klecińskiej stoi 7 samochodów). Obecny serwis posiada 8 podnośników, zaś w przyszłości dealer chce podwoić ich liczbę. Stworzone zostanie również specjalne stoisko dedykowane AMG.

wizualizacja: inwestor

Nowy salon będzie około cztery razy większy od obecnego, co pozwoli przede wszystkim realizować plany Mercedes-Benz, który do 2020 r. chce wprowadzić 30 nowych aut, w tym 11 zaprojektowanych od początku. Jak podkreśla dealer, dodatkowym atutem nowego salonu będzie jego lokalizacja – w sąsiedztwie lotniska, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i galerii handlowej.

źródło: informacja prasowaZgłoś uwagę