Nowy inkubator przedsiębiorczości we Wrocławiu

We Wrocławiu otwarto największy pod względem powierzchni w Polsce Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Na 200 mkw. osoby z pomysłem na biznes będą miały szansę skorzystania ze szkoleń, wsparcia prawnego, księgowego, a także doradztwa. Co warto zaznaczyć, uczestnicy projektu nie muszą nawet zakładać własnej firmy.

  • Inkubator Przedsiębiorczości we Wrocławiu

    We Wrocławiu otwarto nowy Inkubator przedsiębiorczości (materiały prasowe)

  • Inkubator Przedsiębiorczości we Wrocławiu

    We Wrocławiu otwarto nowy Inkubator przedsiębiorczości (materiały prasowe)

  • Inkubator Przedsiębiorczości we Wrocławiu

    We Wrocławiu otwarto nowy Inkubator przedsiębiorczości (materiały prasowe)


– Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości mają obniżyć koszty funkcjonowania podmiotów gospodarczych na rynku. Za 250 zł miesięcznie oferujemy kompleksową opiekę. Uczestnicy mogą skorzystać także z biurka czy sal konferencyjnych podczas spotkań z kontrahentami. Warto zaznaczyć, że składki ZUS zapłacą dopiero, gdy zarobią pieniądze. Mogą sami wybrać, czy chcą być zatrudnieni na etacie czy umowach cywilnoprawnych – wyjaśnia Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to oferta dla wszystkich. Ich nazwa może być obecnie myląca, bo nawiązuje do genezy ich powstania na uczelni. Od pięciu lat rozszerzyły działalność. Obecnie fundacja, w ramach której działają AIP, zrzesza 45 inkubatorów w całym kraju, co daje 1600 podmiotów, które z powodzeniem funkcjonują na rynku.

 – 80 procent firm zrzeszonych w AIP przetrwała, tak wynika z naszych obserwacji. Dodatkowo, gdy podmioty zostają przekształcone w spółkę czy samodzielną firmę, nadal 70 procent utrzymuje się na rynku. To znacznie więcej niż poza inkubatorami – przekonuje Jacek Aleksandrowicz, szef Akademicki Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Współpraca z BZ WBK

We Wrocławiu przy ul. Chrobrego otwarto pierwszy Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości dzięki współpracy z Bankiem Zachodnim WBK.

– Udostępniliśmy wyremontowaną przez nas powierzchnię, która sąsiaduję z placówką banku. Dodatkowo będziemy organizować bezpłatne szkolenia dla uczestników projektu. Mamy też przygotowany program stażowy u nas w banku, ale też u naszych klientów. To szansa, aby poznać, jak funkcjonują korporacje – mówi Michał Kuczmierowski, dyrektor Santander Universidades.

100 tys. na rozwój firmy

W ramach inkubatorów przedsiębiorczości można skorzystać z bezzwrotnych środków na rozwój swojego biznesu. Najlepsze projekty mogą liczyć na 100 tys. złotych.

– Osoby zrzeszone w inkubatorach przedsiębiorczości sygnalizują nam, że chcą skorzystać z tych środków. My umawiamy się z nimi, a oni w ciągu 10 minut przedstawiają nam swój pomysł. Od razu zapada decyzja, czy przyznajemy środki czy nie – zaznacza Mariusz Turski z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. – Gdy zaakceptujemy pomysł, powstaje spółka, my w zamian za 15 procent udziałów przyznajemy 100 tysięcy złotych – dodaje.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości funkcjonują od 2004 roku. Ponad 50 procent pomysłów biznesowych dotyczy działalności w internecie, czyli podmioty tworzą aplikacje czy też mobilne sklepy. 25 procent produkuje ubrania i ozdoby. W AIP zaczynały takie firmy, jak Goldenline, chomikuj.pl czy Apeiron Synthesis. We Wrocławiu działają dwa inkubatory: przy Chrobrego oraz przy Uniwersytecie Ekonomicznym. Zrzeszają 68 firm.Zgłoś uwagę