Naukowcy szukają zakochanych kobiet

Naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego szukają do udziału w badaniach świeżo zakochanych kobiet. Chcą sprawdzić, jak poziom miłości, osobowość, emocjonalność oraz status związku wpływają na zdrowie i płodność kobiet.


Projekt badawczy realizują specjaliści z Instytutu Psychologii i Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego pod nadzorem prof. Piotra Sorokowskiego. Chcą sprawdzić, jak miłość  i osobowość, emocjonalność i status związku wpływa na zdrowie kobiet. W tym celu badają poziom hormonów płciowych, kortyzolu, lipidogramy, poziom białka CRP oraz morfologię krwi u zakochanych i singielek.

- Do udziału w badaniach zapraszamy kobiety w wieku 25-32 lat, które nie mają dzieci, nie stosują antykoncepcji hormonalnej, nie mają problemów hormonalnych i nie chorują przewlekle - mówi dr Agnieszka Żelaźniewicz z Katedry Biologii Człowieka. - Ponieważ analizujemy poziomy hormonów płciowych, musimy wykluczyć te kobiety, u których poziom badanych hormonów może być zaburzony.

Poszukiwane są kobiety samotne od minimum 6 miesięcy oraz panie świeżo zakochane, w związku od 3 do 6 miesięcy.

Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy skontaktować się z zespołem badawczym, a potem udać się na badania krwi.

Prof. Piotr Sorokowski: - Wszystkie uczestniczki otrzymają wyniki badania krwi, pełnego lipidogramu oraz wyniki analiz poziomu hormonów płciowych. Udział w naszym projekcie jest doskonałą okazją, żeby wykonać bezpłatnie badania, za które w prywatnym gabinecie trzeba zapłacić kilkaset złotych. Wspierając naukę, uczestniczki jednocześnie zadbają o swoje zdrowie.

Wyniki badań oraz ich publikacja mogą przyczynić się do zwiększenia samoświadomości kobiet i sprawić, że będą lepiej rozumiały procesy zachodzące w ich organizmie.

Badania zaplanowano do końca czerwca. Testy muszą odbyć się pomiędzy drugim a czwartym dniem cyklu menstruacyjnego.

Więcej informacji na profilu FB - nie-zakochane badanie - oraz pod adresem mailowym: badaniekobiet@uwr.edu.pl.

Wymogi do badania:

  • kobieta
  • 25-32 lata
  • zdrowa (brak chorób przewlekłych, nie przyjmuje leków)
  • nie przyjmuje antykoncepcji hormonalnej
  • w związku od 3 do 6 miesięcy
  • lub samotna od co najmniej 6 miesięcy
  • bezdzietna.

 UWr/t

Zgłoś uwagę