Matura 2016: pierwszy dzień egzaminów

W środę, 4 maja, w całym kraju zaczynają się matury. O godz. 9.00 do pisemnego egzaminu z języka polskiego przystąpi na Dolnym Śląsku prawie 17 tys. uczniów. Sesja egzaminacyjna potrwa do 27 maja. We Wrocławiu do matury z polskiego zasiadło 5 350 uczniów. Są to osoby, które zdają maturę po raz pierwszy.

  • zdjęcie ilustracyjne


Każdy absolwent, który przystąpi do egzaminu maturalnego, obowiązkowo zdaje pięć egzaminów: z języka polskiego – w części pisemnej i części ustnej, z wybranego języka obcego nowożytnego – w części pisemnej i części ustnej, z matematyki – w części pisemnej. Egzaminy obowiązkowe w części pisemnej są przeprowadzane na poziomie podstawowym. Dla egzaminów w części ustnej nie określa się poziomu egzaminu. Aby zdać egzamin obowiązkowy – pisemny lub ustny – trzeba uzyskać minimum 30 proc. punktów.

Matury 2016 – terminy

Pierwszy dzień to egzamin z języka polskiego. Maturzyści przystąpią do niego 4 maja punktualnie o godzinie 9.00. Jest to test z języka na poziomie podstawowym. O godzinie 14.00 do zdawania podejdą ci, którzy wybrali także poziom rozszerzony z języka ojczystego. 
Drugiego dnia uczniowie zmierzą się z podstawowym arkuszem zadań z matematyki, a w piątek, 6 maja, czas na język obcy. Egamzinacyjny maraton zakończy się 27 maja. Wyniki matur zostaną ogłoszone 5 lipca.

Zgłoś uwagę