Marika i L.U.C spragnieni lata

To już druga odsłona projektu „Spragnieni Lata” – najbardziej orzeźwiającej trasy koncertowej w Polsce. Teraz największe miasta odwiedzą Marika i L.U.C – artyści wyjątkowo energetyczni i charyzmatyczni. We Wrocławiu ze swoimi nowymi elektroniczno-klubowymi aranżacjami wystąpią w Starym Klasztorze. 

  • Marika

    Marika (mat. prasowe)

  • L.U.C

    L.U.C (mat. prasowe)


Wakacyjna trasa „Spragnieni Lata” z Natalią Przybysz i Tymonem Tymańskim zapewniła ogromną porcję energetyzujących emocji. Zima zapowiada się równie gorąco i jabłkowo (sponsorem inicjatywy jest marka Cydr Lubelski). W karnawałowej edycji swoje premierowe materiały zaprezentują Marika i L.U.C.  

Podczas najbardziej orzeźwiającego wydarzenia tej zimy dominować będą klubowe aranżacje z mocnymi bitami, intensywnym elektronicznym brzmieniem i świetnymi autorskimi tekstami. Marika i L.U.C to performerzy, których łączy ogromny temperament i zamiłowanie do twórczego eksperymentowania z różnymi stylami muzycznymi. Obydwoje wystąpią z nowymi materiałami: „REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie” i „Marika Elektronicznie”. Ten duet to więc prawdziwa bomba energetyczna i gwarancja najlepszej, karnawałowej i oczywiście megajabłkowej zabawy!

Refleksyjny L.U.C

Czy dzisiejsze narcystyczne pokolenie selfie jest w stanie zbudować głęboki związek? Nad tym niełatwym problemem zastanawia się L.U.C (dowiedz się, co mówi o kryzysie w miłości) w niezwykle osobistym albumie „REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie”, który, jak przyznaje sam artysta, stworzył w bardzo trudnym dla siebie okresie. Materiał opiera na dialogu hiphopowych zwrotek z refrenami piosenek z lat 70. i 80., takich artystów, jak Magda Umer, Halina Frąckowiak czy Staszek Soyka.

„REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie” to album o miłości, rozstaniu i pokoleniu dzisiejszych trzydziestolatków, ale jednocześnie efekt ponadpokoleniowego porozumienia artystów. To, że udało mi się uzyskać zgody na wykorzystanie kompozycji od każdej osoby, z którą się skontaktowałem, dowodzi niezwykle silnej więzi, jaka łączy muzyków wszystkich generacji. Dzięki temu powstał album bardzo dla mnie osobisty, ale jednocześnie łączący energię wszystkich tych ludzi. Mam nadzieję, że słuchanie tego materiału da wielu osobom takiego energetycznego kopa, jakiego dał mnie samemu w trudnym dla mnie czasie – mówi Łukasz L.U.C Rostkowski. Do pracy nad powstaniem krążka zaproszeni zostali również twórcy najmłodszego pokolenia, tacy jak K2, Mesajah, Rahim, MCSilk i Buka, a także kultowa piosenkarka Krystyna Prońko.

Elektroniczna Marika

Koncertowy żywioł – tak pokrótce można scharakteryzować tę wokalistkę, która od ponad dekady magnetyzuje publiczność, wykonując utwory z pogranicza muzyki pop, reggae, dancehall, soul i funk – zawsze z takim samym ogromnym ładunkiem emocji. Tym razem Marika prezentuje swoje nowe, klubowe oblicze – w mocnych, transowych, elektronicznych aranżacjach.

Materiał „Marika Elektronicznie” to efekt mojej ostatniej fascynacji elektronicznymi brzmieniami. Staram się wciąż poszukiwać nowych form ekspresji, a w tym momencie to, co mam do przekazania publiczności, zyskuje najlepszy wyraz właśnie w tego typu aranżacjach. Zima to po prostu czas, w którym szczególnie stawiam na pozytywne emocje i energetyzujące rytmy – mówi artystka.

Pochodząca z Łomży Marta Kosakowska zadebiutowała w 2002 roku z zespołem Bass Medium Trinity. Od tamtej pory eksperymentowała z wieloma stylami, na dłużej wiążąc się ze sceną reggae, która okrzyknęła ją Pierwszą Damą Polskiego Reggae. Nagrała sześć albumów, którymi zyskała sobie duże uznanie krytyków. Występowała m.in. z takimi artystami, jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman czy Macy Gray. Spełnia się również jako dziennikarka i prezenterka muzyczna.

Spragnieni Lata, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, 30 stycznia, godz. 20.00. Bilety 25 zł (wyłącznie rezerwacje na bilety@o2.pl) / 30 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu) / 40 zł (balkon) do kupienia w sieci salonów Empik i Mediamarkt w całej Polsce oraz w serwisach: biletin.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl, eventim.pl.

 

 

Zgłoś uwagę