Long Story Short Film Festival. Zmiana terminu imprezy i naboru filmów konkursowych

II edycja Long Story Short Film Festival, czyli Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych, nie odbędzie się jednak w kwietniu. Z powodu lockdownu dojdzie do tego wydarzenia  (o ile znowu coś nie stanie na przeszkodzie – odpukujemy!) w czerwcu. Wydłużono również – do 7 maja br. – termin nadsyłania filmów konkursowych.  

  • filmy krótkometrażowe, festiwal, dcf


Tegoroczna edycja festiwalu, organizowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe, odbędzie się stacjonarnie w kinie DCF
od 10 do 13 czerwca, a następnie w sieci od 14 do 19 czerwca. Wszystkie filmy prezentowane zarówno w kinie, jak i on-line będą bezpłatne.

– Pierwsza edycja festiwalu zorganizowana była całkowicie online, a w tym roku chcemy zaprosić widzów również do kina. Nie mamy jednak pewności, czy w zaplanowanym pierwotnie terminie, czyli w połowie kwietnia, kina zostaną ponownie otwarte. Stąd wzięła się decyzja o przesunięciu festiwalu na czerwiec. Do tej pory spłynęło do nas niemal 200 filmów konkursowych, ale nabór zostaje przedłużony do 7 maja, więc na pewno będzie ich dużo więcej. O zmianie terminów poinformowaliśmy wszystkich twórców, którzy do tej pory zgłosili swoje filmy. Zmieniliśmy też regulamin festiwalu – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Tegoroczna edycja festiwalu to dwie główne sekcje: „Konkurs” i „Panorama”. W sekcji konkursowej widzowie obejrzą filmy wyselekcjonowane z nadesłanych zgłoszeń. Z kolei „Panorama” to pomysł na zaprezentowanie filmów krótkometrażowych znanych i cenionych twórców. Ponadto widzowie spotkają się ze specjalnymi gośćmi festiwalu – znanymi i cenionymi twórcami krótkich metraży.

Zgłoszenia na konkurs

– Konkurs jest najważniejszym elementem każdego festiwalu. Zapraszamy zarówno uznanych filmowców, studentów i absolwentów szkół filmowych i artystycznych, jak również amatorskich twórców z całej Polski. Po 7 maja rozpocznie się proces selekcji. 1 czerwca ogłosimy oficjalny program – wyjaśnia dyrektor DCF-u.

Do konkursu mogą być zgłaszane filmy polskich twórców, nie dłuższe niż 45 minut i zrealizowane po 1 stycznia 2019 r. Zwycięzców wybierze jury, w którego składzie znajdują się przedstawiciele świata filmu, literatury i muzyki. Aby zgłosić film, należy wypełnić formularz, dostępny na stronie festiwalu – termin zgłoszeń mija 26 marca 2021 r.

Long Story Short Film Festival – nagrody

W Dolnośląskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych filmowcy będą walczyli o statuetki Salamandry, a także czeki na 3 tys. zł w każdej z trzech kategorii: fabuła, dokument oraz animacja. Swoją nagrodę przyznają również przedstawiciele dolnośląskich mediów, a także festiwalowa publiczność. 

Przypominamy, że Long Story Short Film Festival odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego, który jest także głównym mecenasem wydarzenia. 

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na festiwalu na stronie Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Long Story Short Film Festival”.  

Czytaj: Zwycięzcy I edycji Long Story Short Film Festival 2020Zgłoś uwagę