Licealiści z Mińska poznawali wrocławskie szkoły wyższe

Grupa uczniów ze stolicy Białorusi odwiedziła najważniejsze wrocławskie uczelnie.

  • O możliwościach nauki w stolicy Dolnego Śląska opowiadał Mirosław Lebiedź, przedstawiciel projektu "Study in Wroclaw"


Mińskich licealistów do przyjazdu do Polski namawiali już przed rokiem przedstawiciele projektu „Study in Wroclaw”. Spotkali się z nimi w Centrum Języka Polskiego i Kultury „Tylko Polski”. Na rekonesans do stolicy Dolnego Śląska przyjechało 30 uczniów oraz kilkoro rodziców.

Sami wskazali, które uczelnie chcą odwiedzić. Byli na Uniwersytecie Wrocławski, Politechnice, Uniwersytecie Przyrodniczym, Uniwersytecie Medycznym oraz w Wyższej Szkole Bankowej.

Na prezentacji projektu „Study in Wroclaw” w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej dowiedzieli się też o ofercie edukacyjnej pozostałych uczelni partnerskich. Projekt to wspólne przedsięwzięcie kilku wrocławskich szkół wyższych oraz ARAW. Jego celem jest promocja studiów we Wrocławiu wśród młodych ludzi za wschodnią granicą. Co roku na naukę w stolicy Dolnego Śląska decyduje się kilkuset Ukraińców, Białorusinów, Rosjan. Duża część z nich po studiach zostaje w Polsce na stałe.

- O Wrocławiu i uczelniach wiele można się dowiedzieć ze strony internetowej i z materiałów promocyjnych, ale nic tak nie przekonuje, jak zobaczenie tych miejsc na własne oczy – mówiła jedna z licealistek z Mińska.

W połowie lutego projekt „Study in Wroclaw” będzie się prezentował podczas Międzynarodowych Targach Edukacyjnych „Obrazovanie i Kariera 2020” w Mińsku. Będzie to okazja do kolejnego spotkania z kandydatami na studia we Wrocławiu.

A/wZgłoś uwagę