La Traviata - retransmisja z The Met w Kinie Nowe Horyzonty [ZAKOŃCZONY]

W najbliższą sobotę (18 lipca) o godz. 19.00 w KNH retransmisja "La Traviaty" Verdiego z The Metropolitan Opera. Dla Czytelników mamy jedno podwójne zproszenie na to wydarzenie.


Opera z 4 aktach. Libretto: Francesco Maria Piave według powieści Aleksandra Dumasa syna "Dama kameliowa". Premiera inscenizacji The Metropolitan Opera: 31 grudnia 2010 roku. Retransmisja przedstawienia zarejestrowanego 14 kwietnia 2012.

Obsada:

  • Natalie Dessay jako Violetta
  • Matthew Polenzani jako Alfred
  • Dmitri Hvorostovsky jako Germont
  • Patricia Risley jako Flora
  • Scott Scully jako Gaston
  • Jason Stearns jako baron Douphol
  • Kyle Pfortmiller jako markiz D'Obigny
  • Luigi Roni jako Dr. Grenvil
  • Maria Zifchak jako Annina

czas trwania: 148` (w tym jedna 10-minutowa przerwa)

Słynne arcydzieło Verdiego w niemniej słynnej inscenizacji Willy'ego Deckera to produkcja, które obiegła niemal cały świat operowy. Była prezentowana na najbardziej prestiżowych festiwalach, a także podczas cyklu transmisji Met: Live in HD. Dziś "Traviata" należy do najbardziej popularnych oper, jednak jej premiera w Wenecji w 1853 stała się jedną z bardziej spektakularnych klap i skandali w historii opery. Choć Verdi starał się złagodzić w swym dziele wydźwięk oryginału (powieści "Dama kameliowa" Aleksandra Dumasa syna), to publiczność nie była w stanie znieść na scenie operowej kurtyzany jako postaci pozytywnej, obrazów z domów rozpusty i tego, że akcja rozgrywa się współcześnie. Mimo to rola Violetty Valery (tytułowej "traviaty", czyli z jęz. włoskiego "zbłąkanej") stała się koronną partią największych sopranów, a całe, niezwykle melodyjne i poruszające dzieło - przebojem repertuaru operowego.

Cena biletu: 60 zł

Konkurs

Oddamy jedno podwójne zaproszenie na sobotni wieczór. Jak grać, żeby wygrać? Wystarczy wypełnić formularz konkursowy, wpisać imię, nazwisko i telefon kontaktowy oraz poprawnie odpowiedzieć na pytanie: W którym roku miała miejsce premiera "Traviaty"?

Regulamin: konkurs trwa od godz. 11.00 w czwartek 16 lipca, do godz. 11.00 w piątek 17 lipca. Wygrywa 20 osoba, która prawidłowo odpowie na pytanie. W razie braku kontaktu z wygranym, wejściówka przechodzi na kolejną osobę. O miejscu i sposobie realizacji nagrody poinformujemy telefonicznie.

Zgłoś uwagę