Do projektu zgłaszać mogą się autorki tworzące utwory poetyckie i związane z Dolnym Śląskiem, czy to poprzez miejsce urodzenia, zamieszkania, czy też tematykę podejmowaną w swoich wierszach.
Rezydencja dla poetów z Dolnego Śląska
Aby wziąć udział w projekcie, trzeba być osobą pełnoletnią, mieć na swoim koncie co najmniej jeden opublikowany tom poetycki, a także być gotową do aktywnego uczestnictwa w życiu literackim, w tym w spotkaniach autorskich i wydarzeniach kulturalnych mających miejsce podczas krakowskiej rezydencji.
Ważne jest także, by do składanej aplikacji załączyć opis projektu literackiego, nad którym autorka będzie pracować w trakcie pobytu w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej. Ocenie jury będzie podlegać także list motywacyjny, ten jednak nie może być zwyczajnym dokumentem – organizatorzy chcą, by miał on formę tekstu poetyckiego.
Kryteria i wymagane dokumenty do zgłoszenia
- należy być osobą pełnoletnią,
- do udziału w naborze zapraszamy poetki po debiucie książkowym,
- niezbędne jest uzasadnienie swoich związków z Dolnym Śląskiem.
- formularz zgłoszeniowy,
- zwięzły opis projektu literackiego, nad którym poetka planuje pracować podczas pobytu rezydencyjnego,
- biogram,
- list motywacyjny o objętości do 1800 znaków ze spacjami w formie utworu poetyckiego.
Jury wybierze trzy autorki, które w ramach projektu „Poetka w pustym mieszkaniu – rezydencje u Szymborskiej” pojadą do Krakowa w sierpniu, wrześniu i październiku. W składzie jury znajdą się w przedstawicielki i przedstawiciele Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius: Xavier Farre, Anna Kałuża, Karol Maliszewski, Adam Poprawa i Alina Świeściak.
Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić za pomocą strony internetowej.