Kino, które inspiruje
To ogromne wyróżnienie dla działającego już dziewięć lat jednego z najważniejszych w Polsce i tej części Europy arthouse'ów (dziewięć sal na trzech poziomach, przed pandemią rocznie pół miliona widzów), bo nagrody PISF to jedno z najistotniejszych laurów przyznawanych za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiej kinematografii.
Roman Gutek, prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, dostrzegł potrzebę stworzenia kina studyjnego we Wrocławiu i od początku początku towarzyszyła mu idea rozwijania kultury filmowej – prezentowanie ambitnego repertuaru (od wartościowych filmów środka, po autorskie produkcje, klasykę, festiwalowe hity czy kultowe dzieła mistrzów) i wzmacniającego uczestnictwo mieszkańców w kulturze. Pomysł znalazł uznanie u ówczesnego prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza i został wpisany jako ważny projekt do programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Miasto Wrocław niezmiennie od lat pozostaje jednym z głównych mecenasów Kina Nowe Horyzonty, dzięki któremu realizowana jest misja tego szczególnego miejsca.
Wrocławskie Nowe Horyzonty
Stałe cykle
- seanse dla najmłodszych i rodziców z małymi dziećmi,
- filmowe spotkania dla seniorów,
- pokazy z audiodeskrypcją oraz napisami dla niesłyszących
- seanse filmów w ukraińskiej wersji językowej
Wydarzenia specjalne
- seanse z muzyką na żywo,
- transmisje oper, baletów oraz spektakli z najsłynniejszych scen artystycznych,
- pokazy z udziałem twórców filmowych
- programy edukacyjne, jak Akademia Kina Światowego oraz Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
- MFF Nowe Horyzonty
- American Film Festival.