wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Rozmowy i recenzje
  4. Z przyjacielem u boku życie jest cudowne. „Kulka” – premiera we Wrocławskim Teatrze Lalek zachwyca [RECENZJA]

Nie jest ważne, czy masz 5, 10, 15 czy 50 lat. „Kulka” – ostatnia w tym sezonie premiera na deskach Wrocławskiego Teatru Lalek – wzruszy i poruszy wszystkich. Niezależnie od wieku. To ponadczasowa i ponadpokoleniowa opowieść o magii przyjaźni i o tym, że choć różnimy się od siebie, to i tak możemy się lubić.

Reklama

Spektakl jest polecany dla „najnajów” – czyli widzów od 1 do 5 roku życia. Ale zapewniam, że i ciut starsze dzieci nie będą się nudzić (mój syn – lat 11 – bawił się świetnie), a i dorośli znajdą coś dla siebie. Mnie to przedstawienie oczarowało, choć coraz bliżej mam do pięćdziesiątki. 

Po pierwsze zachwyciłem się historią. Prostą, ładnie opakowaną i podaną. „Kulka”, opowiadając historię dwóch przyjaciół (muzycy grający na ukulele), zmusza nas do zastanowienia się, czym naprawdę jest przyjaźń, jak ją rozpoznać, jak dbać o przyjaciela, żeby go nie stracić, jak walczyć o przyjaźń…

Po drugie – wielkie brawa dla twórców spektaklu. Opowiedzieć historię ruchem, muzyką, prawie bez słów, to wielka sztuka – zwłaszcza jeśli przestawienie jest kierowane do bardzo małych dzieci, a – wiadomo - skupić uwagę takich brzdąców jest niezwykle trudno. 

Maśląkowski, Mazoń, Kasiukiewicz - trio, które stworzyło „Kulkę”

Tomasz Maśląkowski poradził sobie z tym świetnie – stworzona przez niego sztuka (Maśląkowski odpowiada za scenariusz, scenografię i reżyserię) jest dopracowana w najdrobniejszym szczególe. Każdy przedmiot, każdy dźwięk, ruch – jest istotny.

Muzykę do spektaklu stworzył Grzegorz Mazoń, aktor, kompozytor i multiinstrumentalista. Na scenie towarzyszy mu Radosław Kasiukiewicz. Obaj panowie dają z siebie 100 procent w ciągu 40 minut spektaklu, dając popis wyjątkowego aktorstwa, wrażliwości scenicznej, umiejętności wsłuchiwania się w reakcję widza. Gratulacje.

Polecam szczerze, zwłaszcza po tym, jak widziałem reakcję dzieci, które żywiołowo reagowały na sobotniej (11.06) premierze we Wrocławskim Teatrze Lalek. Maluchy śmiały się, krzyczały (z zachwytu oczywiście), a z budynku „Lalek” wychodziły zadowolone. To chyba najlepsza recenzja…

Po ile są bilety? Kiedy jeszcze jest grany spektakl? 

W czerwcu jest szansa jeszcze dwa razy zobaczyć „Kulkę” – 24 i 26 czerwca. Bilety w cenie: 30 zł (normlany), 27 zł (ulgowy) i 25 zł (grupowy).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl