Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks w Narodowym Forum Muzyki (2 lutego)
Bawarska orkiestra w tym roku obchodzi 68. rocznicę swojej działalności. We Wrocławiu muzycy zaproszą melomanów, by posłuchali muzyki skomponowanej w XX wieku. Usłyszymy nie tylko wzruszający cykl pieśni Kindertotenlieder Gustava Mahlera, lecz także jedną z kompozycji czeskiego twórcy muzyki współczesnej – Vladimíra Sommera. W finale koncertu zabrzmią Tańce symfoniczne op. 45 – ostatnia z większych kompozycji Siergieja Rachmaninowa. Bawarczycy niemal od początku istnienia są związani z festiwalem musica viva – jednym z najpopularniejszych przedsięwzięć propagujących muzykę współczesną. Orkiestra wielokrotnie współpracowała również ze znanymi na rynku muzyki klasycznej wytwórniami płytowymi, takimi jak Deutsche Grammophon czy EMI. Jedenaście lat temu zespół został wyróżniony prestiżową nagrodą Grammy Award za wyjątkowe nagranie XIII Symfonii Dymitra Szostakowicza.

Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks w NFM
Koncert / Klasyczna Narodowe Forum Muzyki
Rogucki Solo w Starym Klasztorze (9 lutego)
Piotr Rogucki, fanom muzyki znany jako wokalista rockowej formacji COMA i wykonawca solowy, w swoich scenicznych wcieleniach łączy elementy poezji, rocka i teatru. Zdobywca wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej juror w trzech edycjach programu Must Be The Music w telewizji Polsat. W Starym Klasztorze zaprezentuje zbiór utworów ze wszystkich swoich solowych albumów.

Rogucki Solo w Starym Klasztorze
Koncert / Rock / W klubie Klub Muzyczny Stary Klasztor
Piosenki z „West Side Story” w Narodowym Forum Muzyki (10 lutego)
Wieczór z dziełami wyjątkowych kompozytorów z Nowego Świata – muzykę z jednego najpopularniejszych musicali, jakim jest West Side Story Leonarda Bernsteina, czy też kompozycje powszechnie cenionych Charlesa Ivesa i Mortona Feldmana. Leonard Bernstein, zwany „Lennym”, był nie tylko cenionym na świecie dyrygentem, lecz także wziętym kompozytorem. Dowodem jest chociażby musical West Side Story – powstała pod koniec lat 50. ubiegłego stulecia kompozycja zrobiła furorę na całym globie i do dziś jest jedną z najchętniej grywanych na deskach teatrów muzycznych. The Unanswered Question to jedno z najsłynniejszych dzieł Charlesa Ivesa – jednego z ojców muzyki amerykańskiej i muzycznego eksperymentatora, który w swoich poszukiwaniach wyprzedził prawdopodobnie nawet Strawińskiego i Berga.

Muzyka amerykańskich kompozytorów w NFM
Koncert / Klasyczna Narodowe Forum Muzyki
„Kalinowe Niebo” – piosenki Kaliny Jędrusik w Teatrze Capitol (20 lutego)
Muzyczną podróż przez życie Kaliny Jędrusik. Wystąpią Katarzyna Figura, Katarzyna Pakosińska, Renata Przemyk, Natalia Sikora, Katarzyna Mirowska, Paulina Przybysz, Jan Młynarski, Sambor Dudziński i wielu innych znakomitych artystów. Nowe aranżacje największych przebojów Kaliny Jędrusik w wykonaniu zespołu Krzysztofa Niedźwieckiego, znakomita scenografia i stroje Mateusza Stępniaka, specjalnie przygotowane materiały video i choreografia tańca. Dla tych, którzy znają i kochają Kalinę, widowisko będzie okazją do przypomnienia sobie tej wyjątkowej postaci i spojrzenia na nią z nowych, zaskakujących perspektyw.

„Kalinowe Niebo”– piosenki Kaliny Jędrusik
Spektakl / Koncert / Teatr muzyczny Teatr Muzyczny Capitol
Folkowy Tłusty Czwartek w Starym Klasztorze (23 luty)
Na szaloną zabawę w ostatnich dniach karnawału zapraszają: rosyjsko-czesko–polski Wowa z Charkowa z orkiestrą oraz, prowadzone przez znanego z zespołu Łąki Łan, „Paprodziada” - Dziady Kazimierskie. „Wowa z Charkowa" to koncert muzyki rozrywkowej doprawiony ochrypłym wokalem, słowiańskim humorem i temperamentem scenicznym. Wowa - z pochodzenia Lech, Czech i Rus - jest autorem tekstów i muzyki. Oprócz utworów autorskich w języku polskim i rosyjskim, w repertuarze znajdują się piosenki takich artystów jak Wladimir Wysocki, grupa Leningrad, 5'nizza oraz kryminalny romans z Odessy.
Natomiast Dziady Kazimierskie łączą w swoim „dziadowskim” graniu miłość do przyrody i równie gorące uczucie do Kazimierza Dolnego.

Wowa z Charkowa i Dziady Kazimierskie w Starym Klasztorze
Koncert / Reggae / W klubie Klub Muzyczny Stary Klasztor
Sabaton i Accept w Hali Stulecia (28 luty)
To będzie heavymetalowy koncert roku. Szwedzki Sabaton ma wiernych fanów w Polsce, a 28 lutego przyjadą promować swój najnowszy album „The Last Stand”, szwedzkiej formacji towarzyszyć będzie niemiecka legenda – Accept. Supportować ich będzie szwedzka formacja Twilight Force.
Sabaton z Polską łączą szczególne związki. Szwedzi współpracowali z potomkiem żołnierza kierującego bitwą pod Wizną, w Warszawie kręcili teledysk, w którym wystąpił słynny aktor Peter Stormare. W wielu utworach poruszali tematy z historii Polski. Nie inaczej jest na wydanym w 2016 roku albumie „The Last Stand”, na którym śpiewają o bitwie pod Wiedniem, konkretnie o ataku husarii.
W trasie towarzyszy im legenda metalu – niemiecki zespół Accept. Z przerwami jest na scenie blisko 40 lat. Powrócili na dobre w 2009 roku, w wielkim stylu. Od tamtej pory Accept parokrotnie gościł w Polsce, dając za każdym razem niesamowite koncerty.

Sabaton i Accept w Hali Stulecia
Koncert / Metal / Rock Hala Stulecia we Wrocławiu