Organizatorzy zaprosili do udziału w imprezie naprawdę ciekawych gości, z których każdy opowie o grozie w słowiańskim kontekście.

Horror Day 2018. Dolnośląski Festiwal Grozy
Wykład / Wydarzenie kinowe / Eventy Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego
Robaki w zębach, czyli medycyna ludowa
Natalia Kościńska ze Stowarzyszenia Badaczy Popkultury Trickster opowie, dlaczego słowiańskie demony podbijają popkulturę. Z kolei Marta Krajewska, która przygotuje wykład „Robaki w zębach. Straszne przypadki medycyny ludowej” temat zna doskonale. Jest autorką powieści, dla których silną inspiracją była mitologia słowiańska i ludowa demonologia.
Absolwentka kulturoznawstwa debiutowała cztery lata temu w „Nowej Fantastyce”, dwa lata później nakładem wydawnictwa Genius Creations ukazała się jej pierwsza powieść fantasy „Idź i czekaj mrozów” o córce zielarza, która broni wioski Wilcza Dolina nawiedzanej przez m.in. utopce, rusałki, słowem słowiańskie demony. Książka ma kontynuację – „Zaszyj oczy wilkom”.
Tajemnice słowiańskich cmentarzy
Dawid Głownia, doktorant w Intstytucie Sztuk Audiowizualnych krakowskiego UJ kocha ponad życie kino japońskie (poświęcił mu książkę „Sześć widoków na kinematografię japońską”), ale podczas Horror Day opowie jak Europa Wschodnia stała się przestrzenią grozy w zachodnim kinie. Rzecz nie do przecenienia.
Z kolei Łukasz Śmigiel, najbardziej znany z wymienionych pisarz opowiadań grozy (jego tom „Demony” cieszył się sporą popularnością), które były publikowane w wielu cenionych pismach, choćby w „Nowej Fantastyce”. Także wykładowca akademicki, tym razem wziął na warsztat tajemnice słowiańskich cmentarzy i to, co czeka nas po zejściu z uczęszczanych ścieżek i alei.
Na sam koniec Grupa Filmowa Darwin, czyli ciekawi youtuberzy i ich sesja pytań i odpowiedzi dla wszystkich chętnych.