wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Horror Day 2018. Dolnośląski Festiwal Grozy 17 listopada
plakat wydarzenia materiały prasowe
plakat wydarzenia

Inteligentnie pomyślany program, ciekawe prelekcje z ukłonem w kierunku słowiańskiej tradycji. Tegoroczny Horror Day w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej zapowiada się fantastycznie! Miłośników mrocznego gatunku czeka m.in. wykład o strasznych przykładach medycyny ludowej i tajemnicach słowiańskich cmentarzy. Start o 12.00., finisz koło 20.00.

Reklama

Organizatorzy zaprosili do udziału w imprezie naprawdę ciekawych gości, z których każdy opowie o grozie w słowiańskim kontekście.

Horror Day 2018. Dolnośląski Festiwal Grozy

Horror Day 2018. Dolnośląski Festiwal Grozy

Wykład / Wydarzenie kinowe / Eventy
Termin 17 listopada 2018 od 12:00 do 20:00

Miejsce Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego

Zobacz

Robaki w zębach, czyli medycyna ludowa

Natalia Kościńska ze Stowarzyszenia Badaczy Popkultury Trickster opowie, dlaczego słowiańskie demony podbijają popkulturę. Z kolei Marta Krajewska, która przygotuje wykład „Robaki w zębach. Straszne przypadki medycyny ludowej” temat zna doskonale. Jest autorką powieści, dla których silną inspiracją była mitologia słowiańska i ludowa demonologia.

Absolwentka kulturoznawstwa debiutowała cztery lata temu w „Nowej Fantastyce”, dwa lata później nakładem wydawnictwa Genius Creations ukazała się jej pierwsza powieść fantasy „Idź i czekaj mrozów” o córce zielarza, która broni wioski Wilcza Dolina nawiedzanej przez m.in. utopce, rusałki, słowem słowiańskie demony. Książka ma kontynuację – „Zaszyj oczy wilkom”.

Tajemnice słowiańskich cmentarzy

Dawid Głownia, doktorant w Intstytucie Sztuk Audiowizualnych krakowskiego UJ kocha ponad życie kino japońskie (poświęcił mu książkę „Sześć widoków na kinematografię japońską”), ale podczas Horror Day opowie jak Europa Wschodnia stała się przestrzenią grozy w zachodnim kinie. Rzecz nie do przecenienia.

Z kolei Łukasz Śmigiel, najbardziej znany z wymienionych pisarz opowiadań grozy (jego tom „Demony” cieszył się sporą popularnością), które były publikowane w wielu cenionych pismach, choćby w „Nowej Fantastyce”. Także wykładowca akademicki, tym razem wziął na warsztat tajemnice słowiańskich cmentarzy i to, co czeka nas po zejściu z uczęszczanych ścieżek i alei.

Na sam koniec Grupa Filmowa Darwin, czyli ciekawi youtuberzy i ich sesja pytań i odpowiedzi dla wszystkich chętnych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl