wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Biznes w kulturze – kultura w biznesie. Debata w NFM
Wystawa obrazów w Narodowym Forum Muzyki (NFM) we Wrocławiu. Zdjęcie ilustracyjne Oleksandr Poliakovsky
Wystawa obrazów w Narodowym Forum Muzyki (NFM) we Wrocławiu. Zdjęcie ilustracyjne

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu już po raz drugi organizuje debatę Biznes w kulturze – kultura w biznesie. Wydarzenie odbędzie się 17 listopada 2023.

Reklama

Instytucje kultury, takie jak Narodowe Forum Muzyki (NFM), funkcjonują w przestrzeni społecznej. Ich misją jest tworzenie społeczności oraz zwrócenie uwagi na wartości, jakie niesie sztuka, w tym przypadku muzyka. W czasach pandemii, wojny i kryzysu gospodarczego te miejsca to jedne z niewielu, które tworzą wspólnotę.

Z kolei większość ludzi biznesu, po odniesieniu sukcesów zawodowych i finansowych, poszukuje przestrzeni, w której będzie mogła mieć realny wpływ na rozwój społeczeństwa. Dla każdego przedsiębiorcy to „coś więcej” może mieć różne znaczenie. Światy biznesu i kultury są odrębne, niepołączone żadnymi mostami – wspólnym celem ludzi kultury i przedsiębiorców jest ich stworzenie. Warto skupić się więc na rozwiązaniach długofalowych, istnieje bowiem potrzeba znalezienia systemowych rozwiązań wspierania instytucji kultury i młodych artystów.

Podczas drugiej edycji debaty poruszony zostanie temat tego, jak ważne jest zbudowanie partnerskich i trwałych relacji między światem kultury i biznesu, opartych na wzajemnej komunikacji. W kolejnych latach wychodzenia z kryzysu gospodarczego należy dołożyć starań, aby pogłębić współpracę przy wsparciu administracji. Potrzebne jest stworzenie przestrzeni do dyskusji o tym, co przedsiębiorcy mogą zrobić dla kultury w mieście. Warto również zachęcać do inwestowania w sztukę nie tylko duże koncerny, ale też małych i średnich przedsiębiorców.

Od dłuższego już czasu da się zaobserwować zmianę w podejściu firm względem benefitów, które mogą uzyskać przy wsparciu instytucji kultury. Nie dotyczą one tylko promocji, przede wszystkim skupiają się na budowaniu interesującej oferty, która wpływa korzystnie na wizerunek pracodawcy z perspektywy obecnych i potencjalnych pracowników, a także ich rodzin, przyciąga ich uwagę do oddziału w danym kraju i mieście, daje bowiem wiele możliwości spędzenia czasu wolnego w ciekawy sposób. NFM jako instytucja otwarta na dialog podejmuje się takich działań, interesuje potrzebami swoich partnerów, wykorzystuje swoje zasoby i tworzy przestrzeń dopasowaną do preferencji każdego z nich.

Jestem przekonany, że budowanie nowoczesnego i otwartego społeczeństwa, sprzyjającego innowacyjnym biznesom, nie może obejść się bez stworzenia między przedsiębiorcami a instytucjami kultury nici porozumienia opartej na najlepszych praktykach współpracy. Niezwykle cieszy nas, że w ostatnich latach daje się zaobserwować rosnące zaangażowanie biznesu w mecenat.
Andrzej Kosendiak, Dyrektor NFM

Ponadto NFM zaprasza do współpracy partnerów, dla których ważne jest prezentowanie wartości i dóbr krajów, z których pochodzą. Narodowe Forum Muzyki rozwija działania i relacje z przedsiębiorcami także na poziomie lokalnym, dzięki czemu możliwa jest realizacja wyjątkowych wydarzeń artystycznych na światowym poziomie dostępnych dla mieszkańców regionu.

Wśród uczestników pojawią się najważniejsi przedstawiciele sektora kultury, biznesu, a także administracji związani z Wrocławiem. W debacie udział wezmą:

  • Rafał Dutkiewicz – Prezes Zarządu Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Andrzej Kosendiak – Dyrektor Narodowego Forum Muzyki,
  • Dorota Mroczkowska – właścicielka DOTI Manufaktura,
  • Wojciech Normand – Wiceprezes Zarządu Deichmann-Obuwie,
  • Marzena Perka-Skorzycka – Dyrektor operacyjna I oddziału Banku BNY Mellon (European Bank)
  • Radosław Woźniak – Prezes Zarządu Europejskiego Funduszu Leasingowego SA.

Dyskusję poprowadzi Gosia Gontarz, dyrektorka biura McKinsey&Company we Wrocławiu.

Po debacie zaplanowano koncert W hołdzie dla Wayne’a Shortera – muzyka symfoniczna inaugurujący 20. Jazztopad Festival. Wieczór zwieńczy uroczysty bankiet.

Koszt uczestnictwa wynosi 470 zł od osoby. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wysłać zgłoszenie poprzez formularz.

Patroni honorowi wydarzenia: Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej, Business Center Club, Zachodnia Izba Gospodarcza – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych – ABSL.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl