Książka za kraty, przekaż literaturę więźniom z wrocławskiego więzienia

Nieczytane książki, które kurzą się na półkach lub mają trafić na makulaturę, można przekazać do Zakładu Karnego we Wrocławiu. Do końca miesiąca można przekazać książki i czasopisma w ramach akcji „Książka za kraty”.


Ogólnopolska akcja „Książka za kraty” trwa od 2006 roku i jest pierwszą zbiórką książek dla osadzonych w kraju. Pomysłodawczynią akcji jest Agnieszka Kłos.

Podczas zbiórki przyjmowane są nie tylko książki, ale także gazety, czasopisma oraz audiobooki, płyty CD i DVD. We Wrocławiu Rzeczy można oddawać w barze Barbara przy ul. Świdnickiej. Po zakończeniu zbiórki, książki zostaną przewiezione do Zakładu Karnego nr 1 na ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu i zasilą tamtejszą bibliotekę.

Organizatorzy proszą, by książki przynosić w kartonach lub torbach, które łatwo będzie można przetransportować do Zakładu Karnego

Kochani, książki na rzecz akcji Książka za kraty możecie oddawać do naszej specjalnej skrzynki jeszcze do końca...

Opublikowany przez Barbara Poniedziałek, 11 stycznia 2021

Dzięki inicjatywie biblioteki w zakładach karnych powiększają swoje zbiory, a osadzeni mają dostęp do literatury, która też może być dobrą opcją na resocjalizację takich osób. Zgłoś uwagę