wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Rozpoczyna się przebudowa ul. Pomorskiej. Będzie zamknięta przez półtora roku

Rozpoczyna się przebudowa ul. Pomorskiej. Będzie zamknięta przez półtora roku

Michał Kurowicki,

Od soboty (27 sierpnia) zamknięta będzie ul. Pomorska i zachodnia część pl. Staszica. Rozpoczyna się przebudowa tych miejsc, która potrwa do pierwszego kwartału 2024 r. Kierowcy pojadą objazdami. Trasy zmienią także autobusy i tramwaje. Remont przejdzie jezdnia i sieci podziemne. Powstaną drogi dla rowerów i wyniesione przystanki dla komunikacji miejskiej.

Reklama

Od soboty (27 sierpnia) rozpocznie się przebudowa ul. Pomorskiej i zachodniej części pl. Staszica we Wrocławiu.

Ulica Pomorska zamknięta. Na jakim odcinku? Objazdy

Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania ul. Pomorskiej z ul. Dubois aż do pl. Staszica. 

Kierowcy pojadą objazdami.

  • dla pojazdów do 9 ton: od skrzyżowania ul. Pomorskiej i ul. Dubois przez ul. Kurkową, Łowiecką, do ul. Reymonta (objazd dla pojazdów do 9 ton).
  • dla pojazdów do 3,5 ton: od skrzyżowania ul. Pomorskiej z ul. Dubois przez ul. H. Brodatego, ul. B. Chrobrego i pl. Staszica, do ul. Reymonta.

Duże zmiany czekają również na pasażerów komunikacji miejskiej. 

Mieszkańcy i rada osiedla Nadodrze długo walczyli o przebudowę ul. Pomorskiej. Jako radni złożyliśmy wnioski o kilka dodatków dotyczących tego remontu. Najważniejszy dotyczył zabezpieczenia bezpieczeństwa dzieci naszych dwóch szkół, przy ul. Chrobrego i ul. Składowej, bo tamtędy będą poprowadzone objazdy.
Izabela Duchnowska, przewodnicząca zarządu osiedla Nadodrze

Przebudowa Pomorskiej. Nowe torowisko dla tramwajów i autobusów 

Remontowany odcinek liczy łącznie 1,2 km. Po drodze przebudowane zostaną dwa skrzyżowania:

  • ul. Pomorska – pl. Staszica
  • pl. Staszica – ul. Łowiecka 

Po zakończeniu przebudowy powstanie blisko 1,1 km nowego torowiska, które zostanie zabudowane i będzie w przyszłości wykorzystywane także przez autobusy. Tak więc komunikacja zbiorowa będzie się odbywać wydzielonym pasem.

Galeria zdjęć

Zgodnie z ustaleniami z Dolnośląskim Konserwatorem Zabytków w obrębie torowiska tramwajowego musimy wbudować kostkę brukową. Zastosowane zostaną tu specjalne rozwiązania projektowe, które pozwolą na zabezpieczenie jej przy szynach, tak aby służyła na lata
Wojciech Kaim, kierownik projektu z Wrocławskich Inwestycji

Przebudowa Pomorskiej. Nowe drogi dla rowerzystów i wyniesione przystanki

Wzdłuż przebudowywanej Pomorskiej i pl. Staszica zostanie wybudowane ok. 1,8 km nowych dróg dla rowerów oraz chodniki i perony przystankowe. Powstanie dziesięć przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych.

Galeria zdjęć

Podczas realizacji inwestycji zamontowanych będzie 156 nowych lamp oświetleniowych oraz 43 doświetlające przejścia dla pieszych.

Przebudowa Pomorskiej. Wielki remont wodociągów i kanalizacji

Gruntownej przebudowie poddana zostanie także sieć podziemna. Powstanie ponad 2 km nowej kanalizacji deszczowej, ponad kilometr nowej sieci wodociągowej oraz kilkaset metrów sieci gazowej i sanitarnej. 

Przy współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej we Wrocławiu kompleksowo przeprowadzone zostaną prace związane z zielenią. Pojawią się młode drzewa i krzewy, a także ogrody deszczowe.

Przebudowa Pomorskiej. Zachowają fragment historycznych torów

W pobliżu dawnego dworca i stacji kolejki wąskotorowej, koło pl. Staszica we Wrocławiu, zachowane zostaną fragmenty historycznego torowiska. Pojawi się tam też tablica pamiątkowa wspominająca kolejkę wąskotorową Wrocławsko-Trzebnicko-Prusicką, z której mieszkańcy mogli kiedyś dojechać np. do Trzebnicy.

Wrocławska inwestycja jest realizowana przy wsparciu Polskiego Ładu. Kwota dofinansowania to ponad 63 mln zł. Koszt całości to ok. 66,4 mln zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl