wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Przebudowa ul. Pomorskiej i bez tramwajów na Biskupin. Dużo zmian dla pasażerów MPK [LISTA ZMIAN]

Przebudowa ul. Pomorskiej i bez tramwajów na Biskupin. Dużo zmian dla pasażerów MPK [LISTA ZMIAN]

Mateusz Lubański,

Ze względu na realizację istotnych inwestycji, w kilku miejscach pasażerów czekają zmiany w komunikacji / zdjęcie ilustracyjne fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl
Ze względu na realizację istotnych inwestycji, w kilku miejscach pasażerów czekają zmiany w komunikacji / zdjęcie ilustracyjne

W najbliższych dniach mieszkańców Wrocławia czeka sporo zmian w kursowaniu autobusów i tramwajów. Rozpoczął się remont ul. Pomorskiej, trwa wymiana rozjazdów w okolicach mostu Zwierzynieckiego, ruszyło również kilka innych inwestycji. Sprawdźcie, jak podróżować po Wrocławiu i na których liniach autobusowych i tramwajowych zmienił się rozkład jazdy.

Reklama

Przebudowa ul. Pomorskiej. Zmiany od 27 sierpnia

W sobotę, 27 sierpnia, rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Pomorskiej i pl. Staszica.

Ulica będzie zamknięta (prace będą trwały 1.5 roku), z dopuszczeniem wyłącznie ruchu tramwajowego na odcinku od pl. Staszica do ul. Reymonta.

Swoje trasy zmieniły dwie linie tramwajowe i cztery autobusowe. Prace potrwają około 1,5 roku.

 • Tramwaje linii 15 i 74 w obu kierunkach zostały skierowane objazdem od pl. Staszica, przez pl. Powstańców Wielkopolskich, ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera, do ul. Dubois.
 • Autobusy linii K, 142 i 257, jadące od strony Różanki w kierunku centrum miasta, od ul. Reymonta jadą objazdem przez ul. Łowiecką, Kurkową, Dubois, do ul. Drobnera. Ponadto, autobusy dodatkowo zatrzymują się na przystanku tymczasowym przy ul. Kurkowej (na wysokości pl. Strzeleckiego) i na przystanku tramwajowo-autobusowym przy ul. Dubois (przed skrzyżowaniem z ul. Pomorską).
 • W kierunku przeciwnym, autobusy linii K, 142 i 257 kursują objazdem od mostu Uniwersyteckiego, przez ul. Cybulskiego, Pomorską, Dubois, Kurkową i Łowiecką, do ul. Reymonta. Na trasie objazdu autobusy zatrzymują się na przystankach Pomorska (przy skrzyżowaniu ul. Pomorskiej i Dubois) oraz na przystanku tymczasowym przy ulicy Kurkowej (na wysokości placu Strzeleckiego).
 • Autobusy linii 132 w obu kierunkach kursują objazdem od pl. Powstańców Wielkopolskich, przez ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera, do mostu Uniwersyteckiego.

Bez tramwajów na Biskupin. Zmiany od 27 sierpnia

27 sierpnia wystartował kolejny etap wymiany rozjazdów tramwajowych przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Wajdy z mostem Zwierzynieckim.

Od 27 sierpnia trasy tramwajów 2, 4 i 10 zostały skrócone do pętli przy Stadionie Olimpijskim.

Na odcinku pl. Grunwaldzki – Bartoszowice – pl. Grunwaldzki podróżni mogą skorzystać z zastępczej linii autobusowej 701, która kursuje z częstotliwością:

 • do godziny 6.00 co 7,5 minuty;
 • w godzinach 6.00-9.00 co 6 minut;
 • w godzinach 9.00-14.00 co 7,5 minuty;
 • w godzinach 14.00-18.00 co 6 minut;
 • w godzinach 18.00-20.00 co 7,5 minuty;
 • w godzinach wieczornych tj. po godzinie 20.00 co 10 minut;
 • sobota i niedziela – z częstotliwością co 10 minut.

Szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji w związku z wymianą rozjazdów przy moście Zwierzynieckim.

Przebudowa skrzyżowania ul. Strzegomskiej i Gubińskiej. Zmiany od 27 sierpnia

Również w sobotę, 27 sierpnia, rozpoczął się kolejny etap przebudowy skrzyżowania ul. Strzegomskiej i Gubińskiej. Prace związane są z powstawaniem torowiska tramwajowego na Nowy Dwór.

Pasażerowie mogą spodziewać się zmian tras linii autobusowych 109, 122, 126, 148, 909, 927, 241 i 246. Autobusy jadące od strony osiedla Żerniki oraz Kuźniki w kierunku ulicy Strzegomskiej, powróciły na swoją trasę przez ul. Gubińską.

Na trasie autobusów 122 i 909 zostanie zlikwidowany tymczasowy przystanek „Chociebuska”.

Autobusy linii 927 i 247 od strony Muchoboru Wielkiego jadą od ul. Strzegomskiej przez ul. Gubińską i Chociebuską do przystanku końcowego „Nowy Dwór (pętla)" przed skrzyżowaniem z ul. Żernicką. W kierunku przeciwnym autobusy odjeżdżają z przystanku „Nowy Dwór (pętla)" przy ul. Zemskiej i jadą przez ul. Żernicką, Chociebuską i Gubińską do ul. Strzegomskiej.

Zmiana trasy linii 127 na osiedlu Kozanów od 27 sierpnia

Od 27 sierpnia weszła w życie stała zmiana trasy przejazdu linii autobusowej 127, która wiedzie w obu kierunkach przez ul. Gwarecką i Dokerską do ul. Kozanowskiej, zatrzymując się dodatkowo na przystanku „Kozanów (Dokerska)”.

Budowa ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu ul. Legnickiej i Sokolniczej. Zmiany od 27 sierpnia

Dobiegła końca budowa ścieżki rowerowej na ul. Legnickiej, przy skrzyżowaniu z ul. Sokolniczą. Oznacza to, że na swoje stałe trasy przejazdu do pl. Jana Pawła II oraz na ul. Sokolniczą wróciły autobusy linii 102 i 103.

Zmiana nazwy przystanku przy ul. Fabrycznej. Zmiana od 27 sierpnia

W dniu 27 sierpnia przystanki „Integracyjny Inkubator Przedsiębiorczości” przy ul. Fabrycznej w pobliżu Wrocławskiego Parku Biznesu zmieniły swoją nazwę na „Fabryczna”.

Dodatkowy przystanek autobusowy przy ul. Obornickiej od 27 sierpnia

Dodatkowy przystanek w kierunku centrum miasta znajduje się na trasie przejazdu autobusów linii 105, 108, 111, 244 i kursów wyjazdowych z zajezdni przy ulicy Obornickiej.

Przystanek o nazwie „Obornicka (Wołowska)" zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ul. Obornickiej z Wołowską.

Jego status to na życzenie"

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl