wroclaw.pl Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Remont mostów Pomorskich idzie w dobrym kierunku – prace mogą skończyć się szybciej

Paweł Szeremeta,
Remont mostów Pomorskich fot. Oleksandr Poliakovsky
Remont mostów Pomorskich

Oddanie do użytku mostów Pomorskich coraz bliżej. W ostatnim czasie postawiono na nich stylowe latarnie. Obecnie trwa obudowa piaskowcem sterczyn, czyli pionowych konstrukcji, na których znajduje się oświetlenie. Niedługo zamontowane zostaną także maszkarony. Istnieje szansa, że remont zakończy się wcześniej.

Reklama

Będzie przystanek w stylu wiedeńskim

Trwają prace remontowe mostów Pomorskich. Przy skrzyżowaniu z ul. Księcia Witolda ułożone zostały płyty pod torowisko tramwajowe.

Należy pamiętać, że most Pomorski Północny jest już w zasadzie wykończony, pozostaje tam tylko kwestia ułożenia instalacji tramwajowych naziemnych, czyli trakcji. Oprócz tego, pozostały jedynie detale i drobne wykończenia.
Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje

Komfort pasażerom z pewnością ułatwi przystanek wiedeński. W takim rozwiązaniu nawierzchnia jezdni w rejonie przystanku jest podwyższona do poziomu chodnika.

Poprawia to jednocześnie komfort wsiadania, jak i bezpieczeństwo. We Wrocławiu przystanki wiedeńskie są m.in. na ul. Glinianej, Traugutta, Hubskiej, Piłsudskiego, Krupniczej i Trzebnickiej.

Coraz bliżej maszkaronów

– Obecnie trwają częściowe przygotowania do prac kamieniarskich, chociaż one już tak naprawdę wystartowały. Sterczyny są obkładane piaskowcem, a później przyjdzie czas na balustrady i maszkarony – mówi Bartosz Nowak.

Na sterczynach już od jakiegoś czasu zamontowano latarnie. Pionowe konstrukcje odtworzono na wzór tych zniszczonych w czasie II wojny światowej.

Maszkarony przez wiele lat niszczały przykryte rurami ciepłowniczymi. Teraz, gdy rurociągi znikną, rzeźby znów będą mogły „straszyć” w odświeżonej formie. 

Prace mogą się zakończyć szybciej

Możliwe , że remont mostów zakończy się przed terminem.

Harmonogram, który zakładaliśmy na początku, jest wyprzedzony. Takie rozwiązania techniczne i zastosowania na budowie, jak przeprawa tymczasowa dla przechodniów sprawiły, że jesteśmy do przodu o kilka miesięcy.
Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje

Wszystko więc wskazuje na to, że prace zakończą się nie w pierwszym kwartale 2023 roku, jak planowano. Wiele jednakże zależy od procedur dopuszczenia do użytkowania.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl