wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:10

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Na wakacje autokarem z Wrocławia? Można kupować bilety z wiosenno-letniego rozkładu jazdy Flixbusa (TRASY, CENY BILETÓW)
Kliknij, aby powiększyć
Autokar, w kółkach: Praga i Budapeszt materiały prasowe / wroclaw.pl
Autokar, w kółkach: Praga i Budapeszt
Reklama

Flixbus to przewoźnik autokarowy, który wiosną i latem jeździ z Wrocławia do 200 miast m.in. do Olszyna na Warmii, Węgorzewa na Mazurach, do Pragi w Czechach i Budapesztu na Węgrzech.

Przewoźnik za najciekawsze trasy z przystankiem we Wrocławiu uważa:

  1. Wrocław – Drezno – Monachium – Salzburg (podróże od 18 maja);
  2. Gdańsk –  Wrocław – Bratysława – Budapeszt (od 7 czerwca);
  3. Kraków – Katowice – Wrocław – Poznań – Mielno – Kołobrzeg – Mrzeżyno (od 6 lipca);
  4. Wrocław – Zielona Góra – Szczecin – Kołobrzeg (od 23 czerwca);
  5. Węgorzewo – Olsztyn – Warszawa – Łódź – Wrocław – Praga (od 27 czerwca).

Przykładowe ceny podróży z Wrocławia

Niestety, podróż do Budapesztu jest propozycją chyba tylko dla miłośników jazdy autokarem, ponieważ trwa kilkanaście godzin i trzeba się przesiąść. Warto wiedzieć, że do stolicy Węgier z Wrocławia (przez Bratysławę) jeździ nocny pociąg – około 8 godzin.

Bardziej zachęcająco w rozkładzie Flixbusa wygląda Praga, do której autokar dojeżdża w 4 – 5 godzin. Przykładowa podróż w obie strony w terminie od 8 do 15 lipca (przy rezerwacji 21 kwietnia) kosztuje 220 złotych.

Tyle samo czasu zajmuje jazda do Kołobrzegu nad Bałtykiem. Bilet tam i z powrotem w terminie od  8 do 15 lipca (przy rezerwacji 21 kwietnia) kosztuje 210 złotych.

W tym samym terminie sprawdzamy jeszcze bilety do Olszyna – stolicy Warmii i Mazur. Cena w obie strony to 270 złotych. Podróż trwa od 9 do 10 godzin.

Kalendarz rezerwacji jest otwarty do 14 stycznia 2024 roku, co oznacza, że teraz można zaplanować podróże z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Zwykle warto, ponieważ im więcej jest wolnych miejsc w danym autokarze, tym niższa cena biletu. Kasa i rozkład jazdy – tutaj.

Nowe połączenia i przewóz rowerów

W tym roku do wiosenno-letniego rozkładu jazdy (niekoniecznie przez Wrocław) Flixbus wprowadził nowości, takie jak:

  • Bukareszt (Rumunia),
  • Lubljana (Słowenia),
  • Malmö (Szwecja),
  • Zurych (Szwajcaria),
  • Giżycko (Mazury),
  • Mrągowo (Mazury),
  • Węgorzewo (Mazury),
  • Mikoszewo (Pomorze).

Niedługo do rozkładu dołączy Grecja – pierwsze kursy w czerwcu tego roku.

Rok temu uruchomiliśmy więcej połączeń niż przed pandemią, a dziś oferta jest jeszcze większa. W tym roku w szczytowym momencie sezonu naszmi liniami będzie można dotrzeć do 20 krajów Europy oraz do ponad 450 miast w Polsce i za granicą bez żadnej przesiadki.
Michał Leman, jeden z dyrektorów zarządzających w firmie Flixbus

Od 1 marca 2023 roku w podróż można zabrać rower. Część autokarów ma z tyłu specjalne bagażniki (przy wyborze biletów zaznaczyć w wyszukiwarce liczbę rowerów do zabrania). Te, które ich nie mają, wożą rowery w luku bagażowym i w pokrowcu (w tym przypadku trzeba dokupić bagaż specjalny).

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl