wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Autostradowa Obwodnica Wrocławia jest najbardziej niebezpieczną autostradą w całej Polsce [ZOBACZ DANE]

Autostradowa Obwodnica Wrocławia jest najbardziej niebezpieczną autostradą w całej Polsce [ZOBACZ DANE]

Redakcja www.wroclaw.pl,

Tutaj wypadek goni wypadek. Niestety to stwierdzenie dotyczy naszej AOW. Według najnowszego raportu Yanosika, komunikatora, który informuje m.in. o zagrożeniach na drogach, na obwodnicy Wrocławia w ciągu jednego miesiąca dochodzi do prawie czterech wypadków na jednym kilometrze tej trasy. Dane zostały zebrane od lipca 2021 do lipca 2022 roku. Zobaczcie szczegóły.

Reklama

– Kierowcy dzielą się na dwie grupy: tych którym jazda autostradą i „eską” sprawia przyjemność i tych, którzy unikają tego jak ognia, ponieważ nuży ich monotonia trasy. Jedni i drudzy mają swoje racje – autostradą i drogą szybkiego ruchu dojedzie się znacznie szybciej do celu, ale trasa może nudzić i powodować senność. Niemniej trzeba na niej również zachować wysoki poziom koncentracji, gdyż sytuacje na autostradach i eskach dzieją się o wiele dynamiczniej. Po sprawdzeniu miesięcznej liczby wypadków na autostradach i drogach szybkiego ruchu na 1 km trasy, potwierdzamy, że jest ich tutaj znacznie mniej. Najwyższy współczynnik odnotowaliśmy na autostradzie A8 – Autostradowa Obwodnica Wrocławia – (3,6 wypadków na 1 km), która jest najkrótszą w Polsce – informuje Andrzej Mejer z Yanosika.

Autostradowa Obwodnica Wrocławia w niechlubnej czołówce

Najgorzej – jeśli chodzi o bezpieczeństwo i liczbę wypadków (w przeliczeniu na jeden kilometr) – jest na naszej AOW. Na dalszych miejscach znalazły się: A6 – 1,4 wypadków i A4 (przebiegająca koło Wrocławia i łącząca się z AOW) – 1,3 wypadków.

W tym roku policyjne statystyki wykazują już 254 wypadki drogowe, ze skutkiem śmiertelnym, do jakich doszło w całej Polsce. W samym sierpniu odnotowano 730 wypadków na drogach, w których zginęło 57 osób, a 854 zostały ranne.

Lato jest zawsze najniebezpieczniejszym okresem na polskich drogach. To trudny czas dla wszystkich kierowców, którzy pokonują w nim większą niż zwykle liczbę kilometrów. A w długiej trasie łatwiej o dekoncentrację, zaśnięcie za kółkiem, a także nierozważne wykonywanie manewrów, celem szybszego dojechania do miejsca wypoczynku. Niestety to wszystko może być przyczyną wypadku na trasie
Andrzej Mejer z Yanosika

Galeria zdjęć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl