wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Komunikacja
 3. Oto najbardziej niebezpieczne miejsca we Wrocławiu. Gdzie najczęściej dochodzi do wypadków? [SPRAWDŹ]
Do największej liczby wypadków dochodzi na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, nieopodal węzła w Bielanach Wrocławskich (zdjęcie ilustracyjne) fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl
Do największej liczby wypadków dochodzi na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, nieopodal węzła w Bielanach Wrocławskich (zdjęcie ilustracyjne)

W samym 2021 roku w Polsce zgłoszono 22 816 wypadków i 422 627 kolizji, a tylko podczas trwających wciąż wakacji na drogach zginęło 320 osób. Do wielu z tych zdarzeń doszło na Dolnym Śląsku, a do niektórych – w samym Wrocławiu i jego okolicach. Sprawdźcie, które miejsca uznawane są za szczególnie niebezpieczne i gdzie warto zachować większą ostrożność.

Reklama

Według policyjnych statystyk, w 2021 roku w województwie dolnośląskim odnotowano 1730 wypadków drogowych, w których zginęło 179 osób, a 2018 zostało rannych. Co niepokojące, wszystkie te liczby były nieco wyższe niż rok wcześniej.

Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która przedstawia najbardziej niebezpieczne odcinki dróg krajowych i wojewódzkich, wyróżnione są 4 miejsca w okolicach Wrocławia. Okazuje się – co raczej nie stanowi niespodzianki – że szczególną ostrożność należy zachować przede wszystkim na autostradach A4 i A8.

 • Do największej liczby wypadków dochodzi na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, nieopodal węzła na Bielanach Wrocławskich. W pierwszej połowie 2022 roku policja odnotowała tam 103 zdarzenia drogowe, z czego 6 zakwalifikowano jako wypadki, w których zginęła 1 osoba, a 11 zostało rannych.
 • Drugą wskazaną lokalizacją na autostradzie A8 jest odcinek drogi tuż przed mostem Rędzińskim, na nitce w kierunku Tarczyński Arena. Tam statystyki są podobne – 88 zdarzeń i 6 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 8 zostało rannych.
 • Na autostradzie A4 szczególnie niebezpieczne miejsca znajdują się na odcinku między miejscowościami Kąty Wrocławskie i Bielany Wrocławskie. Łącznie w pierwszej połowie roku odnotowano tam 14 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 14 odniosło obrażenia.

Najbardziej niebezpieczne miejsca dla pieszych

Bazując na statystykach uwzględnionych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, we Wrocławiu można wyróżnić 8 lokalizacji szczególnie niebezpiecznych dla pieszych. Znajdują się one:

 • na ul. Kasprowicza (przy parku im. J. Kasprowicza),
 • na ul. Wyszyńskiego (przy parku Stanisława Tołpy),
 • na ul. Piłsudskiego (w rejonie skrzyżowania z ul. Świdnicką),
 • na ul. Legnickiej (tuż za wiaduktem kolejowym przy stacji Wrocław Mikołajów),
 • na ul. Grabiszyńskiej (nieopodal wiaduktu kolejowego przy pl. Srebrnym),
 • na ul. Borowskiej (w okolicach skrzyżowania z ul. Śliczną),
 • na ul. Ślężnej (na skrzyżowaniu z Al. Wiśniową),
 • na ul. Granicznej (w pobliżu Portu Lotniczego Wrocław).

Dodatkowo, jedno niebezpieczne przejście dla pieszych zlokalizowane jest na ul. Wrocławskiej w Bielanach Wrocławskich.

Wakacje 2022. Gdzie odnotowano najwięcej wypadków?

Od początku tegorocznych wakacji na polskich drogach zginęło 320 osób. W pobliżu Wrocławiu odnotowano 6 wypadków śmiertelnych – 4 z nich na drogach bezpośrednio okalających miasto, a 2 na trasie do Środy Śląskiej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl