Kręcą filmy we Wrocławiu. Obejrzysz je w sobotę

"Zrób coś z niczego, zrób coś więcej z czegoś małego i zrób to teraz" - to hasło Kino Kabaretu, międzynarodowego ruchu zapoczątkowanego kilkanaście lat temu w Kanadzie. We wrześniu impreza dotarła do Wrocławia i jeszcze do soboty na ulicach miasta można spotkać grupy młodych filmowców. W sobotę o 21.00 zaprezentują swoje filmowe etiudy.

  • wroc&roll i kino kabaret we wrocławiu

    Zgłoszenia trwają do 6 września!

  • wroc&roll wrocław osoby biorące udział

    fot. www.facebook.com/wrocandrollkino

  • wroc&roll wrocław kino kabaret kamera

    fot. www.facebook.com/wrocandrollkino


Kino Kabaret to filmowy maraton łączący elementy warsztatów, happeningu i festiwalu. Odbywa się cyklicznie w wielu miastach na świecie, min. w: Montrealu, Szanghaju, Paryżu, Brukseli, Bordeaux, Manchesterze, Dublinie, Pradze, Berlinie czy Moskwie, gromadząc dziesiątki pasjonatów kina. W tym roku impreza po raz pierwszy odbywa się w Polsce. Do 13 września Centrum Reanimacji Kultury (CRK) na wrocławskim Nadodrzu będzie pełnić funkcję Kina Lab, czyli przestrzeni do dyskusji, spotkań i pracy nad filmami. 

W wydarzeniu biorą udział zarówno profesjonaliści jak i amatorzy niemal z każdego zakątka świata. Jedni piszą scenariusze, drudzy zajmują się reżyserią, jeszcze kolejni stają za kamerą, tworzą kostiumy, zajmują się charakteryzacją lub są aktorami. W tym międzynarodowym projekcie bierze udział około 30 osób m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Portugalii, Estonii, Finlandii, a nawet USA czy Kolumbii. Ekipy dobrały się na miejscu, spontanicznie, wcześniej się nie znając. Efekty ich prac będzie można obejrzeć na otwartych pokazach we wrocławskich klubach.

Pierwszy z nich odbył się w środę w klubie Wściekły Pies w Pasażu Niepolda. Kolejny już w sobotę 13 września o 21.00 w tym samym miejscu. Wstęp jest bezpłatny. 

Więcej o wydarzeniu przeczytacie na stronie internetowej oraz fun page'u.

 

 

 

ulaj/materiały prasowe

Zgłoś uwagę