Startuje Jarmark Produktów Świeżych

Na Nowym Targu staną aż 24 stoiska

  • W czwartek i w piątek na Nowym Targu pojawią się stoiska Jarmarku Produktów Świeżych

  • Jarmark na pl. Nowy Targ w sezonie 2014 ruszy 20 marca

    Jarmark na pl. Nowy Targ w sezonie 2014 ruszy 20 marca

  • Na pl. Nowy Targ można kupić świeże pieczywo, nabiał czy owoce i warzywa

    Na pl. Nowy Targ można kupić świeże pieczywo, nabiał czy owoce i warzywa


O godz. 10.00 na Nowym Targu rusza Jarmark Produktów Świeżych. Na 24 stoiskach będzie można kupić owoce, warzywa oraz ich przetwory, wędliny, w tym produkty z dziczyzny, ryby świeże i wędzone, chleby pieczone w piecach opalanych drewnem, obwarzanki i precle, mąki ze zbóż pierwotnych, kasze, produkty bezglutenowe i bezcukrowe, biooliwy z oliwek, krowie, owcze i kozie sery dojrzewające, pesta wielosmakowe, jogurty i twarogi, miody, soki owocowe tłoczone na zimno, susze owocowe, jajka, kwas chlebowy. Jak zapewniają organizatorzy, wszystkie produkty wytwarzane są metodami naturalnymi.

Pojawi się także miodolada – napój na bazie miodu, prezentowana po raz pierwszy podczas wiosennego otwarcia jarmarku.

Pielmenie i wiosenny detoks

Na Nowym Targu można także zjeść – znajdą się stoiska z pielmieni, czyli małymi pierożkami, charakterystycznymi dla kuchni rosyjskiej, nadziewanymi mięsem i warzywami oraz chińskie sakwy z nadzieniem mięsnym i oryginalna soljanka.

Czwartkowa inauguracja sezonu na Nowym Targu odbędzie się pod hasłem „Wiosenny detoks”. W planach jest wielkie komponowanie koktajli witaminowych oczyszczających organizm po okresie zimy. Będzie można spróbować samodzielnego warzenia detoksykujących eliksirów pod okiem specjalistów lub też zaopatrzyć się w gotowe, sprawdzone już receptury z wykorzystaniem m.in. cytryny, imbiru, kurkumy, soku z brzozy. Podczas „Wiosennego detoksu” wykorzystywane będą soki i przetwory z gospodarstwa Andrzeja Łaniaka z Doliny Baryczy, który jest jednym z inicjatorów powołania znaku jakości „Dolina Baryczy poleca”. W programie są także warsztaty jogi (godz. 16.00) i warsztaty zumby (godz. 17.00).

„Wiosenny detoks” to początek atrakcji. – W tym roku na jarmarku nie zabraknie wydarzeń specjalnych, planujemy ciekawe warsztaty i pokazy – zapowiada Katarzyna Piątkowska z Biura Rozwoju Gospodarczego magistratu.

Jarmark na pl. Nowy Targ

Od 20 marca do października Jarmark Produktów Świeżych na wrocławskim Nowym Targu organizowany będzie co tydzień w czwartek i w piątek (oprócz dni ustawowo wolnych od pracy). Stoiska można odwiedzać od godz. 10.00 do 20.00.

 

red

Zgłoś uwagę