wroclaw.pl strona główna #InwestycjeWRO

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu Logo Twój PIT zmienia Wrocław
wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. #InwestycjeWRO
  3. Remont ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu w zakresie wymiany nawierzchni jezdni - opracowanie dokumentacji projektowej

Remont ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu w zakresie wymiany nawierzchni jezdni - opracowanie dokumentacji projektowej

Data publikacji: Autor:

Remont ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu w zakresie wymiany nawierzchni jezdni na odcinkach od ul. Swobodnej do ul. Radosnej, pomiędzy ul. Wielką a rondem na placu Powstańców Śląskich oraz pomiędzy rondem na placu Powstańców Śląskich a ul. Hallera.

Reklama

Informacje o inwestycji:

  • Kategoria inwestycji: Infrastruktura drogowa
  • Rok zakończenia inwestycji: 2025
  • Stopień wykonania: 40%
  • Wartość inwestycji: 463 720 zł
  • Jednostka prowadząca: ZDiUM
  • Osiedle: Powstańców Śląskich
  • Projekt finansowany w ramach WBO: nie
  • Projekt finansowany w ramach Funduszu Osiedlowego: nie

Projekt obejmie wymianę nawierzchni obydwu jezdni ulicy Powstańców Śląskich, od skrzyżowania z ulicą Swobodną do skrzyżowania z al. Hallera z Wiśniową. Z projektu wyłączone zostanie rondo, dla którego docelowo miasto planuje przygotować osobny plan zagospodarowania. Do tego czasu będą tam prowadzone punktowe naprawy nawierzchni z kostki.

Remont obejmie 2 km odcinek i zostanie podzielony na 3 etapy:

  • w pierwszym etapie planowane są pracy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Swobodną do skrzyżowania z ulicą Radosną i Szczęśliwą,
  • w drugim etapie realizowany będzie odcinek pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Wielka do ronda,
  • w trzecim etapie planowane są prace na odcinku od ronda do skrzyżowania z al. Hallera i Wiśniową.

W każdym z tych etapów dotychczasowa nawierzchnia z kostki ma zostać zastąpiona nawierzchnią bitumiczną. Projekt zakłada również ewentualne naprawy podbudowy w razie wystąpienia takiej konieczności. W ramach prac remontowych zostanie też odtworzona zieleń i chodniki w zakresie, w którym zostaną naruszone przy regulacji krawężnika. Wymiana nawierzchni obejmie regulację wpustów kanalizacji deszczowej i pokrywy studni.

Koniec projektowania został przesunięty na 2025 rok. Obecnie trwa pozyskiwanie uzgodnień i opinii m.in. Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w zakresie zastąpienia nawierzchni granitowej na masę bitumiczną.

Po zakończeniu etapu zostanie oszacowany koszt oraz dokładny zakres wszystkich robót, które zostaną zlecone do wykonania jako odrębne zadanie inwestycyjne.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama