Nowe inwestycje na Uniwersytecie Ekonomicznym

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu rusza z kolejnymi inwestycjami. W 2018 r. na uczelni zaczną działać: Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości oraz specjalny kampus, skupiający pasjonatów z różnych dziedzin i służący wymianie wiedzy oraz doświadczeń.

  • W 2018 r. na uczelni zaczną funkcjonować: Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości oraz specjalny kampus, wiz. UE we Wrocławiu

    W 2018 r. na uczelni zaczną funkcjonować: Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości oraz specjalny kampus, wiz. UE we Wrocławiu

  • W 2018 r. na uczelni zaczną funkcjonować: Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości oraz specjalny kampus, wiz. UE we Wrocławiu

    W 2018 r. na uczelni zaczną funkcjonować: Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości oraz specjalny kampus, wiz. UE we Wrocławiu

  • Inkubator powstanie w obecnym budynku „O” Uniwersytetu Ekonomicznego, znajdującym się przy wejściu od strony ulicy Ślężnej, fot. UE we Wrocławiu.

    Inkubator powstanie w obecnym budynku „O” Uniwersytetu Ekonomicznego, znajdującym się przy wejściu od strony ulicy Ślężnej, fot. UE we Wrocławiu.


Po otwarciu nowej, całkowicie wyremontowanej „Zetki”, czyli najbardziej popularnego budynku uczelni, Uniwersytet Ekonomiczny czekają kolejne zmiany. Tym razem za kwotę blisko 7 mln złotych w przyszłym roku władze uczelni zamierzają zmodernizować i wyposażyć jeden z budynków należących do kampusu, w którym powstanie Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości. Ponad 5 mln zł na sfinansowanie inwestycji ma pochodzić ze środków unijnych.

Zmodernizowany budynek „O”

– Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu kształci nie tylko kadry dla biznesu, ale także stawia na tworzenie własnych firm przez studentów, absolwentów i naukowców. Inkubator będzie miejscem wymiany idei, wdrażania nowatorskich i innowacyjnych pomysłów biznesowych. Chcemy, by służył on rozwojowi firm poprzez zapewnienie doradztwa i wsparcia mentorów, ekspertów czy partnerów Inkubatora – wyjaśnia Jolanta Nowacka, rzecznik prasowy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Inkubator powstanie w obecnym budynku „O” Uniwersytetu Ekonomicznego, znajdującym się przy wejściu od strony ulicy Ślężnej, fot. UE we Wrocławiu.

Inkubator powstanie w obecnym budynku „O” Uniwersytetu Ekonomicznego, znajdującym się bezpośrednio przy wejściu na teren kampusu od strony ulicy Ślężnej. Prace nad modernizacją ruszą już wiosną i obejmą m.in. wyburzenie większości ścian działowych. Docelowo na parterze na powierzchni ponad 200 mkw. powstanie open space, w którym młodzi przedsiębiorcy znajdą swoje miejsce do pracy i rozwijania pomysłów biznesowych. W przerwie będą mogli skorzystać ze strefy relaksu i spotkań z zaproszonymi gośćmi.

Firmy będą miały do dyspozycji także sale wielofunkcyjne, które będzie można podzielić na mniejsze za pomocą mobilnych ścianek akustycznych. Sale będą w pełni wyposażone w sprzęt audiowizualny, umożliwiający przeprowadzenie szkoleń, warsztatów, prezentacji czy konferencji. Na parterze znajdzie się także recepcja, zajmująca się podstawową administracją biur i firm, np. obsługując korespondencję przedsiębiorstw.

Na pierwszym i drugim piętrze do dyspozycji firm będą biura o powierzchni od ok. 20 mkw. do 100 mkw., a ponadto sale spotkań i do telekonferencji. Będą tam również znajdować się biura przeznaczone dla pracowników Inkubatora.

Całość zostanie wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający pracę przedsiębiorstwom głównie z branż IT i pokrewnych. – Inspirujące będzie także otoczenie Inkubatora, zaaranżowane tak, aby sprzyjało rozmowom na świeżym powietrzu. Do dyspozycji firm i klientów będzie m.in. duży parking i miejsce na rowery – dodaje Jolanta Nowacka.

Powstanie także Rebel Campus

W 2018 r. swoją działalność na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu rozpocznie też Rebel Campus, czyli organizacja skupiająca pasjonatów z różnych obszarów – studentów, absolwentów, przedsiębiorców i menedżerów, którzy będą mieli szansę inicjowania wspólnych projektów, znalezienia partnerów biznesowych lub nowych pracowników.

W 2018 roku swoją działalność na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu rozpocznie też Rebel Campus, fot. UE we Wrocławiu

W 2018 r. swoją działalność na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu rozpocznie też Rebel Campus, fot. UE we Wrocławiu

Kampus powstanie w budynku „J” i ma przede wszystkim sprzyjać wymianie wiedzy przez pasjonatów, którzy sami będą kreować swoją karierę zawodową. Po adaptacji części budynku powstanie współdzielona przestrzeń z trzydziestoma kompletnymi stanowiskami do pracy, stołem konferencyjnym oraz strefą relaksu.

– W przyszłości zysk wygenerowany przez wynajem powierzchni biurowych zostanie wykorzystany do stworzenia miejsca do nagrywania webinarów oraz organizacji wydarzeń propagujących wiedzę i budujących społeczność. Rebel Campus oraz Inkubator będą ze sobą współpracowały w wielu obszarach – kończy Jolanta Nowacka.

Zgłoś uwagę