II edycja akcji „Rower Pomaga”

Fundacja ekologiczna Arka na Rynku pod Pręgierzem,  wspólnie z uczniami Autorskiego Liceum Artystycznego z Wrocławia zainaugurowali ogólnopolską akcję „Rower Pomaga” we Wrocławiu.


Ogromne serce złożone z 50 kół rowerowych. – Każde rowerowe koło symbolizuje rower, który w tym roku chcemy przekazać dzięki wam dzieciom – zachęcają do udziału w akcji jego organizatorzy.

Akcja „Rower Pomaga” jest skierowany dla wszystkich rowerzystów. Wystarczy, że wpisze swoje kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl. Za każde 20000 przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom są przekazywane dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzone rowery.

Tytułowy „Rower Pomaga” łączy w sobie wiele elementów. To ochrona środowiska, dbanie o własne zdrowie i ważny cel społeczny. – Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na naszej stronie, od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem – informują organizatorzy.

W zeszłym roku uczestnicy akcji przejechali ponad 120 tysięcy kilometrów. Dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych dostały 24 rowery. W tym roku jeden jednoślad już trafił do potrzebującego dziecka.Zgłoś uwagę