„Trociny” – premiera w Instytucie Grotowskiego

„Trociny” – premiera w Instytucie Grotowskiego

„Po Aztekach pozostały jakieś kamienie, po nas pozostaną co najwyżej trociny, z trocin powstaliśmy i w trociny naszych trumien się obrócimy” – mówi Piotr, główny bohater powieści „Trociny” Krzysztofa Vargi, którego gra Davit Baroyan.  

O monodramie

Varga od lat łączy w swoich książkach pesymistyczne wizje z groteską. O „Trocinach” mówi: „Ta książka jest straszna i śmieszna jednocześnie, choć wolałabym, żeby była tylko straszna”.  W scenariuszu nie znajdziemy gotowych recept na szczęście, za to w rozczarowaniach głównego bohatera możemy odnaleźć swoje lęki.

Bohater „Trocin” pracuje jako komiwojażer w jednej z setek anonimowych warszawskich korporacji. Do jego obowiązków należą spotkania z kontrahentami w różnych miastach w kraju. Częste podróże dają mu sposobność dokładnego przyjrzenia się polskim pejzażom, ludziom i ich obyczajom. Wszystko to przepełnia go wstrętem.

Spektakl powstał przy współpracy inscenizacyjnej Jarosława Freta reżysera i lidera Teatru ZAR. 

O wykonawcy

„Chciałem zmierzyć się z tekstem, ale musiałem go przefiltrować, żeby stał się mój. W spektaklu nie utożsamiam się z bohaterem, gram 27-latka, który ma te same co on problemy” – mówi Davit Baroyan.

Baroyan z pochodzenia jest Ormianinem, od 1994 r. mieszka w Polsce. W wieku 17 lat zaczął współpracować z goleniowskim Teatrem Brama. Uczestniczył w licznych warsztatach oraz treningach teatralnych w Polsce i za granicą. Współpracuje z wrocławskim Cloud Theater, a od 2014 r. jest aktorem Teatru ZAR, w którym występuje w spektaklach „Armine, Sister” i „Medee. O przekraczaniu”.

Bilety – 20 zł – do kupienia na stronie organizatora

Szczegóły „Trociny” – premiera w Instytucie Grotowskiego

Premiera 20 lutego 2019
Obsada
  • Davit Baroyan
Tytuł oryg. Trociny
Długość 60 min

Lokalizacja

Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu

Rynek 27, 50–101 Wrocław

Komentarze