Miasto z Piernika – Kolejkowo Sky Tower

Miasto z Piernika – Kolejkowo Sky Tower

Miasto z Piernika to ponad półtorej tony korzennego ciasta, piernikowy ratusz, kościół, zoo, domek Baby Jagi, dworzec, młyn i setki piernikowych chatek.

Świąteczny zapach to efekt użycia 140 kilogramów miodu i 40 kilogramów korzennych przypraw. Miasto oblane jest słodką pierzynką z lukru, do którego modelarze wykorzystali 321 jaj, 168 cytryn i 365 kilogramów cukru pudru. Z tych składników powstało miasteczko o powierzchni 100 metrów kwadratowych.

Rodzinne spędzenie czasu w otoczeniu aromatycznych pierników i choinek to świetny pomysł na świąteczny wypad i odskocznie od zakupowego szaleństwa. W Mieście z Piernika poczujecie się jak bohaterowie świątecznych filmów.
Kolejkowo jest czynne jest także w pierwszy i drugi dzień świąt. Niepowtarzalną wystawę można podziwiać od 23 listopada do końca lutego w cenie biletu wstępu.

Piernik w Mieście z Piernika to wyrób rzemieślniczy, robiony z największą starannością, ręcznie ozdabiany kolorowym lukrem. 

Po raz pierwszy w Mieście z Piernika pojawi się również bajkowa scenka stworzona przez Jowitę Woszczyńską, która zdobyła Mistrzostwo Polski w dekoracji tortów Expo Sweet 2017 i 2019 oraz Mistrzostwo świata w dekoracji tortów Cake Designers World Championships FIPGC Milano 2019.
Stworzeni z masy cukrowej Małgosia, Jaś oraz Baba Jaga spotkają się w otoczeniu oprószonych śniegiem pierników. 

Kolejkowo jest czynne jest także w pierwszy i drugi dzień świąt. Niepowtarzalną wystawę można podziwiać od 23 listopada do końca lutego w cenie biletu wstępu.

Kolejkowo możecie zwiedzać przez 365 dni w roku – codziennie od 10.00 do 18.00. Przez cały rok w tym święta, dni wolne od pracy oraz niedziele, także te niehandlowe.

Bilety w cenie:

  • 32 zł normalny
  • 26 zł ulgowy.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Kolejkowo – makieta kolejowa Wrocław

Powstańców Śląskich 95,  Wrocław

Komentarze