Rekrutacja do juniorskich sekcji Panthers Wrocław

Rekrutacja do juniorskich sekcji Panthers Wrocław

Panthers Wrocław to marka, która nieustannie się rozwija. Drużyna futbolu amerykańskiego w sezonie 2021 dotarła do półfinału najbardziej prestiżowych rozgrywek na Starym Kontynencie – European League of Football. Zawodniczki Panthers Softball nie mają sobie równych na krajowym podwórku, a ekipa Panthers Lacrosse zdobyła srebro Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet.

Włodarze klubu doskonale zdają sobie jednak sprawę z faktu, że motorem napędowym rozwoju jest zdolna młodzież. W związku z tym 11 października 2021 r. odbędzie się największa w historii klubu rekrutacja do sekcji juniorskich Panthers Wrocław.

Panthers rekrutują juniorów i juniorki

Nadchodząca rekrutacja obejmuje aż dwa juniorskie zespoły. Oprócz wzmocnienia futbolowej części klubu przeprowadzony  zostanie również nabór do nowo powstającej sekcji, która skupi się na żeńskich sportach Panthers, czyli Softballu i Lacrosse. O angaż do drużyny futbolowej mogą ubiegać się chłopcy urodzeni w latach 2003-2007. Sekcja Softball & Lacrosse jest natomiast dedykowana dziewczynom z roczników 2003 – 2009. W tej drugiej zawodniczki wspólnie z trenerami będą poznawać zasady i techniki obu sportów, aby w późniejszym etapie zadecydować, w ramach którego chcą rozwijać się jeszcze mocniej.

Zasady rekrutacji

Rekrutacja odbędzie się 11 października o godz. 18:00 na murawie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Chcąc w niej uczestniczyć, wystarczy wcześniej wypełnić ankietę osobową dostępną pod linkiem: https://bit.ly/2ZokIlE. Przedstawiciele Panthers Wrocław nie wymagają znajomości dyscyplin czy sportowego doświadczenia, a jedynie chęci do rozpoczęcia kariery w barwach klubu!

Podczas rekrutacji trenerzy przeprowadzą podstawowe testy sprawnościowe, których wyniki pozwolą na uzyskanie wiedzy na temat nowych podopiecznych. To znacznie ułatwi dostosowanie metod treningowych do możliwości poszczególnych zawodniczek i zawodników.

Wykwalifikowany sztab szkoleniowy

Sztab szkoleniowy Panthers Wrocław składa się z wykwalifikowanych i doświadczonych fachowców, którzy wiedzą wszystko o pracy z młodzieżą. Potencjalni adepci nie powinni się zatem obawiać zbyt dużych wyzwań – przygotowanie młodzieży i praca z nią to dla tutejszych trenerów proces, podczas którego kompleksowo rozwijają umiejętności zawodników.

Początek wielkiej przygody

Rozwój sportowy w szeregach Panthers Wrocław niesie ze sobą szereg ogromnych możliwości. Seniorski skład pierwszej drużyny, która dziś z powodzeniem rywalizuje w europejskiej elicie, pełen jest nazwisk rozpoczynających swą przygodę w sekcji juniorskiej. Zawodniczki Panthers Softball uczestniczyły w tym roku w Drużynowych Mistrzostwach Europy, które odbywały się w Bułgarii.

Żeński zespół Panthers Lacrosse kontynuuje sezon w lidze niemieckiej. Warto pamiętać również o tym, że sport potrafi zagwarantować perspektywy wybiegające poza boisko. Mateusz Wojakiewicz (New Mexico Military Institute – Futbol Amerykański) czy Aleksandra Zielińska (Jacksonville University – Softball) to doskonałe przykłady osób, których ciężka praca zaowocowała wyjazdem do USA na sportowe stypendium i nauką na tamtejszych uniwersytetach.

Szczegóły rekrutacji dostępne są także facebookowym wydarzeniu.

Lokalizacja

Stadion Olimpijski we Wrocławiu

aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35,  Wrocław

Komentarze