Meksykański tramwaj na ulicach Wrocławia. MPK wesprze WOŚP

Meksykański tramwaj na ulicach Wrocławia. MPK wesprze WOŚP

Ozdobiony serduszkami, kaktusami i grający meksykańską muzykę wagon wyjdzie w niedzielę na wrocławskie tory. Na przystankach, na których stanie, do puszek będą zbierane pieniądze. W ten nietypowy sposób MPK Wrocław wesprze Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Na jeden dzień (tj. 31.01) „meksykańskim tramwajem” stanie się znany wrocławianom wagon Gustaw, czyli mający ponad pół wieku wyremontowany Konstal typu N.

W związku z pandemią w tym roku Gustaw nie będzie mógł przyjąć na swój pokład pasażerów. Wrocławski przewoźnik zrekompensuje to jednak możliwością zrobienia sobie zdjęcia z tym nietypowo przystrojonym tramwajem.

Stojący wagon będzie można spotkać na przystanku Opera w godzinach 13.35, 14.35, 15.35, 16.35, 17.35, 18.35.

Wylicytuj autobus MPK.. i nie tylko.

Specjalna „wośpowa” linia tramwajowa to nie jedyny sposób w jaki wrocławski przewoźnik wesprze w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Od kilku tygodni można licytować na portalu Allegro prawdziwą gratkę – prawdziwy autobus MPK Wrocław.

Licytowany autobus Volvo będzie można spotkać w niedzielę od rana do wieczora na wrocławskim rynku. Na licytację WOŚP wrocławskie przewoźnik przeznaczył też dwa znaki ostrzegawcze dla motorniczych tramwajów ze skrzyżowania ul. Peronowej/ Kołłątaja/ Piłsudskiego.

Dodatkowo, na aukcję WOŚP prezes MPK Krzysztof Balawejder oddał wieczne pióro, którym podpisał umowę na dużą wymianę taboru spółki. Dotyczy ona zakupu 25 w całości niskopodłogowych, niebieskich tramwajów Moderus Gamma z opcją dokupienia kolejnych 21 sztuk.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze