Eko Day na Partynicach

Eko Day na Partynicach

Po hucznym otwarciu sezonu wyścigów konnych na Partynicach organizatorzy zapraszają w najbliższą niedzielę 12 maja na kolejny dzień wyścigowy, tym razem pod szyldem Eko Day.

W programie sportowym znalazło się 7 gonitw na dystansach płaskich, w których zobaczymy zarówno konie pełnej krwi angielskiej (folbluty), jak i czystej krwi arabskiej.  

Ponadto na widzów czekać będą atrakcje strefy eko, takie jak: stanowiska skuterów i hulajnóg elektrycznych z darmowymi przejażdżkami, kosmetyki i ręcznie wytwarzana biżuteria z naturalnych, ekologicznych materiałów czy stoisko fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” gdzie będzie można zostawić plastikowe nakrętki przeznaczone do recyklingu.

Eko Day na wyścigach

Podczas drugiego dnia sezonu wyścigowego na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice organizatorzy postawili na propagowanie rozwiązań ekologicznych, które spotykają się z coraz większym zainteresowaniem. W najbliższą niedzielę na Partynicach pojawią się bardzo popularne w mieście skutery oraz hulajnogi elektryczne. Przedstawiciele firm GoScooter oraz Lime zapraszają do darmowych przejażdżek. Wszyscy Ci, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji korzystać z miejskich jednośladów będą mogli dowiedzieć się jak w kilku prostych krokach cieszyć się z jazdy.

Na stoisku z biżuterią hand-made znajdziemy bransoletki i naszyjniki tworzone są z naturalnych materiałów przywiezionych z zakątków całego świata, są to: kubańskie muszle, koral z Indonezji, lawa z Lanzarote i szkło z recyklingu. Natomiast manufaktura kosmetyczna Makutu przygotowała specjalne kosmetyki produkowane na bazie naturalnych ziół i roślin.

Organizatorzy zachęcają, aby przynieść ze sobą plastikowe nakrętki, nie tylko od napojów, ale też mogą być od szamponów, kosmetyków, a nawet  chemii gospodarczej. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci zbiera nakrętki, które następnie zostają poddane recyklingowi, a zgromadzone w ten sposób środki przeznaczane są na pomoc małym pacjentom hospicjum.

Wyścigi

Do niezwykle ciekawej konfrontacji dojdzie w długodystansowej próbie (3200 m) dla czteroletnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej. Czołowy trzylatek sezonu 2017 Largo Forte zmierzy się z czeską specjalistką od długich dystansów Raviellą.

Largo Forte miał bardzo dobry sezon jako dwulatek, odnosząc dwa zwycięstwa. W wieku trzech lat należał do czołówki rocznika – w Derby zajął wysokie czwarte miejsce, a także był drugi w St Leger i Wielkiej Warszawskiej. W poprzednim sezonie raz wygrał oraz zajął drugie miejsce w Nagrodzie Kozienic i Nagrodzie Widzowa. Od tego sezonu trenowany jest przez Michała Borkowskiego na Partynicach. Start we Wrocławiu ma go przygotować do najważniejszych prób dla starszych folblutów na Służewcu – Nagrody 80-lecia Toru Służewiec (wcześniej Widzowa) i Nagrody Prezesa Totalizatora Sportowego (wcześniej Prezesa Rady Ministrów).

Sześcioletnia Raviella wygrała w karierze pięć gonitw, w tym trzy na dystansach od 2600 do 3200 m. Na tym najdłuższym zwyciężyła rok temu, triumfując w gonitwie I kategorii na torze w Karlowych Warach. Ścigała się też poza granicami kraju, w Berlinie i Lipsku, a także na warszawskim Służewcu, gdzie w ubiegłorocznej Nagrodzie St Leger zajęła czwarte miejsce.

W dziesięciokonnej stawce są też inne ciekawe konie. Wyjątkowo wszechstronny jest 9-letni Nechius, który w swojej długiej karierze wygrywał gonitwy płaskie (w tym pozagrupową Nagrodę Rutena), z płotami i z przeszkodami, w sumie dziewięć razy mijał celownik jako pierwszy. Pięciolatek Kazal trenowany na Partynicach przez Roberta Świątka w poprzednim sezonie zwyciężył w obu długodystansowych gonitwach we Wrocławiu. W obu tuż za nim finiszowały Remus i Zew, które ponownie staną na starcie długodystansowej próby. Doświadczona Zarra ma na koncie zwycięstwa na torach Wrocławia, Warszawy i Berlina, a także drugie miejsce w prestiżowej Nagrodzie Konstelacji.

Program dnia:

14:15 - prezentacja koni w padoku

Gonitwa 1 – g. 14.45

Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy (PASB), które nie biegały. (1600 m)

Gonitwa 2 – g. 15.15

Międzynarodowa gonitwa eksterierowa* dla 3-letnich klaczy czystej

krwi arabskiej II grupy, które nie biegały. (1600 m)

Gonitwa 3 – g. 15.45

Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy, które nie biegały. (1907 m)

Gonitwa 4 – g. 16.15

Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy. (1907 m)

Gonitwa 5 – g. 16.45

Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 4-letnich i starszych koni. (3200 m)

Gonitwa 6 – g. 17.15

Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy. (1600 m)

Gonitwa 7 – g. 17.45

Międzynarodowa gonitwa eksterierowa* dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy, które nie biegały. (1600 m).

Wstęp wolny. 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

Zwycięska 2, 53-033 Wrocław

Komentarze