Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni

Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni

Sezon 2021/2022 to dwa razy dłuższa trasa i dwa razy więcej dekoracji. Nadchodzi magia Ogrodów Świateł w Zamku Książ.

Zachwycające zamkowe ogrody już po raz 3 rozbłysną dzięki specjalnie dedykowanym im iluminacjom świetlnym.

Książęcy bal, ogromne różne, królewskie pawie i fontanny światła to tylko część tego, co zobaczycie w tym roku. Na turystów odwiedzających nas w sezonie 2021/2022 czeka wyjątkowa niespodzianka: oprócz zachwycającej sali balowej w ogrodach południowo-zachodnich, uruchomione zostaną również tarasy północne, gdzie zachwyci Was nowa świetlna trasa „Średniowieczny Książ". Czekają tam rycerze, tarcze, pochodnie, zjawy oraz nowa animacja – Turniej rycerski.

Drugą część Ogrodów Światła znajdziecie w wałbrzyskiej palmiarni, która w tym roku rozbudzi zmysły i zachwyci feerią barw. To tu powstanie zachwycający świat egzotycznych zwierząt - nie zabraknie żółwi, kraba, kolorowych rybek, papug, małp, ale także flamingów, wieloryba, krokodyla i... 4 metrowej żyrafy. Wydarzenie obejmuje zarówno ogrody, jak i wnętrza palmiarni, które będą się mienić od dodatkowych dekoracji świetlnych.

Bilety.

Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych wydarzeń w tej części Polski. Wszystkie dekoracje zostały wykonane indywidualnie pod specyfikę obiektów i zgodnie z ich architekturą.

Zachęcamy do przeżycia niezwykłej przygody w obydwu ogrodach, by w pełni zachwycić się pięknem tego niezwykłego wydarzenia. 

Lokalizacja

Zamek Książ

Piastów Śląskich 1, Wałbrzych 58-306

Komentarze