Jazz w Synagodze - Richie Goods & Chien Chien "CONNECTED"

Jazz w Synagodze – Richie Goods & Chien Chien „CONNECTED"

Jazz w Synagodze RICHIE GOODS & CHIEN CHIEN – „CONNECTED” Richie Goods – Bass Chien Chien Lu– Wibrafon Miki Hayama – Piano Quintin Zota – Gitara Allan Mednard – Perkusja Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu zaprasza na kolejne wydarzenie artystyczne w cyklu Muzyka Świata z Żydowską Duszą, które odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.

W czwartek 02.03.2023 roku o godz. 19:00 w przepięknych wnętrzach wrocławskiej Synagogi pod Białym Bocianem wystąpi jeden z najwybitniejszych współczesnych muzyków jazzowych, nowojorski basista Richie Goods znany ze współpracy studyjnej i koncertowej m.in z Whitney Houston, Stingiem, The Headhunters, , The Manhattan Transfer, Christiną Aguilerą, Alicią Keys, Chrisem Bottim. Richie zaprezentuje autorski projekt CONNECTED, który współtworzy z tajwańską wibrafonistką Chien- Chien, okrzyknięta przez prestiżowy magazyn Downbeat "wschodzącą gwiazdą wibrafonu"

Bilety na koncert w cenie 80 zł normalny 50 zł ulgowy do nabycia na www.kupbilecik.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Synagogi pod Białym Bocianem ul. Włodkowica 5a. Informację oraz rezerwacje telefoniczne : 883 768 807 „CONNECTED” powstało w 2020 roku. Podczas pandemii COVID-19 Richie Goods i Chien Chien często rozmawiali na temat ruchu „Black Lives Matter” i nieuzasadnionych przestępstw wobec Azjatów.

Postanowili zrobić projekt, który zjednoczy ludzi i przywoła obrazy miłości i pokoju. Jak to często bywa, muzyka była katalizatorem, który wypełnił tę lukę i zaowocował rzadką współpracą; partnerstwo, którego owocem był albumy „The Path” wydany we wrześniu 2020, „We Three Kings” w listopadzie 2020 i „Rain” w grudniu 2021. Postanowili umocnić swoją muzyczną relację, tworząc „CONNECTED”, ich zespół z Mikim Hayamą na klawiszach, Quintinem Zotą na gitarze, Allanem Mednard na perkusji i oczywiście Richiem Goods na basie i Chien Chien na wibrafonie.

Richie i Chien Chien połączyli siły tworząc ekscytujące, nowe, pełne energii brzmienia i przyciągając nową publiczność na całym świecie. Ich nowa płyta „Richie Goods & Chien Chien – CONNECTED”, ma się ukazać w styczniu 2023 r. RICHIE GOODS - nowojorski basista Richie Goods, jeden z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych basistów w branży i najmłodsza osoba, jaką kiedykolwiek wprowadzono do Pittsburgha Jazz Hall of Fame zyskał rozgłos podczas tras koncertowych i nagrań ze zmarłym Mulgrew Millerem i przypisuje mu znaczną część jego sukcesu.

Richie wyrobił sobie markę, nagrywając i koncertując z różnymi artystami jazzowymi i popularnymi, takimi jak Sting, The Headhunters, Louis Hayes Lenny White, Milt Jackson, Whitney Houston, Lisa Fischer, The Manhattan Transfer i Christina Aguilera, Alicia Keys oraz Common i Chris Botti. Koncertuje w Stanach Zjednoczonych i na arenie międzynarodowej, w tym na festiwalach jazzowych w Monterrey, Montrealu, Mendocino, Atlancie, Detroit, San Jose, Rochester i Jakarta Java Jazz Festival, a także na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Punta del Este. Richie, rodowity Pittsburgher, studiował u takich mistrzów, jak Ron Carter i Ray Brown. Zdobył uznanie krytyków za swoje liczne nagrania, w tym jego album „My Left Hand Man” z 2019 roku nagrany z THE GOODS PROJECT, autorski hołd dla swojego mentora Mulgrewa Millera, który spędził 36 tygodni na listach przebojów JazzWeek w 2020 roku.

CHIEN - Chien Chien (Lu) to wibrafonistka, perkusistka i kompozytorka, której tajwańskie wychowanie, klasyczna edukacja muzyczna i pasja do rytmów R&B łączą się, dając jej świeże i charakterystyczne podejście do współczesnego jazzu. Autentyczność i mistrzostwo jazzowe Chien Chien można usłyszeć na debiutanckim solowym albumie z 2020 r. „The Path”, który spędził 20 tygodni na liście Jazz Week Charts Top 20, zdobył nagrodę za najlepszą piosenkę jazzową na Golden Indie Music Awards (GIMA) i trzy nagrody Golden Melody Award, cztery nominacje do GIMA, co doprowadziło do tego, że została nazwana „wschodzącą gwiazdą wibrafonu” w 69. dorocznym plebiscycie krytyków magazynu Downbeat. Jej zespół grał także na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. Clifford Brown i DC Jazz Festivals.

Zagrała również wiele koncertów w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Chien Chien uzyskała tytuł magistra muzyki klasycznej i jazzu. W 2017 roku poznała trębacza jazzowego Jeremy'ego Pelta i została zaproszona do jego cenionego kwintetu, gdzie poznała i rozpoczęła współpracę z Richiem Goods.

Lokalizacja

Synagoga pod Białym Bocianem

Włodkowica 5a, 50-072 Wrocław

Komentarze