Dogrywki: Ralph Kamiński – spotkanie z artystą

Dogrywki: Ralph Kamiński – spotkanie z artystą

Kosmiczne energie zawitają do Barbary! Ralph Kamiński, właśc. Rafał Stanisław Kamiński to postać nietuzinkowa – jest autorem tekstów, kompozytorem, multiinstrumentalistą, producentem muzycznym – jednym z najciekawszych młodych osobowości polskiej muzyki. Wrocławianie i wrocławianki spotkają się z artystą we wtorek 7 grudnia podczas ostatniego spotkania tego sezonu w ramach cyklu Dogrywki w Barbarze (Świdnicka 8b).

Spotkanie, które rozpocznie się punktualnie o 18:00 jest bezpłatne (obowiązują zapisy), a rozmowę poprowadzi Maciek Przestalski – dziennikarz Radia RAM i Radio Wrocław Kultura.

Jak będzie wyglądać wtorkowe spotkanie wokół muzyki? Punktem wyjścia do rozmowy w Barbarze będzie playlista stworzona przez zaproszonego gościa, która udostępniona będzie zainteresowanym na stronie facebookowej Barbary (@barbarakultura) jeszcze przed planowanym spotkaniem, tak, aby uczestnicy wydarzenia mogli się z nią zapoznać, a podczas rozmowy (na żywo i online) zapytać o jej szczegóły. Dyskusja będzie krążyć wokół tematów pierwszych usłyszanych albumów, etapów ich tworzenia i najlepszych, a czasem najgorszych doświadczeń koncertowych, które Ralph ma w bagażu jako uczestnik lub które sam zagrał.

  • Wstęp jest wolny, jednak z uwagi na wspólne bezpieczeństwo na spotkanie obowiązują zapisy – wypełnij formularz [link: https://dogrywki-712.webankieta.pl], liczba miejsc ograniczona.
  • Spotkanie będzie także relacjonowane w formie transmisji live na FB Barbary (@barbarakultura).

Organizatorzy zachęcają także do zadawania pytań, które będzie można zostawiać w komentarzach podczas transmisji na żywo.

Ralph Kaminski

Artysta jest chwilę po wydaniu trzeciej płyty solowej, tym razem jest to projekt nagrany „na setkę”, w którym pierwszy raz mierzy się z piosenkami nie będącymi jego kompozycjami. A poprzeczka zawieszona jest wysoko – to utwory Maanamu. Dwoma pierwszymi wydawnictwami Ralph udowodnił, że w estetyce popu i alternatywy (jednocześnie!) czuje się bardzo dobrze. Dowodzi tego zarówno popularność jego piosenek, uznanie krytyki, jak i wyprzedane koncerty, na których jego fani z radością przebierają się na biało (trasa „Kosmiczne Energie”).

Wrocławską publiczność zachwycił w 2019 roku, kiedy zdobył nie tylko Grand Prix Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki Złotego Tukana, ale także Tukana Publiczności, podczas 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Współpracował m.in. z Natalią Przybysz, Quebonafide, zespołem Coma, Kwiatem Jabłoni, Darią Zawiałow, Schafterem, Natalią Szroeder, Organkiem oraz Miuoshem. Dotychczas ukazały się 3 długogrające wydawnictwa jego autorstwa. Więcej o cyklu: Na winylu, z kaset magnetofonowych, płyt CD i w wersjach zdigitalizowanych – tak podczas Dogrywek słuchamy utworów wybranych przez zaproszonych muzyków. Oprócz playlisty, którą chcą się podzielić, często przynoszą coś jeszcze: książki, komiksy, stare okładki płyt czy niepublikowane dotąd utwory i teledyski. To punkt wyjścia do rozmowy o inspiracjach, etapach tworzenia i najlepszych, a czasem najgorszych koncertach, na których byli lub które sami zagrali. Formuła spotkań jest otwarta, więc pytać można o wszystko i w każdej chwili! www.strefakultury.pl/dogrywki www.facebook.com/barbarakultura www.instagram.com/barbarakultura

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Barbara

Świdnicka 8b,  Wrocław

Komentarze