Vertigo Summer Blues Festival 2021

Vertigo Summer Blues Festival 2021

Vertigo Summer Blues Festival to czas dla wszystkich wielbicieli muzyki, zabawy, miejskich podróży oraz pięknych miejsc.

Razem z „niebieskimi dźwiękami” będziemy podróżować po najciekawszych miejscach we Wrocławiu. Odwiedzimy miejskie plaże jak Marina Kleczków, Za Zoo Beach Bar, Wschodni Chillout Bar, Babie Lato Partynice. Trafimy na statek Wratislavia, zagramy w Bluesowym Tramwaju. Nie ominiemy najpiękniejszych hoteli jak: AC Hotel by Marriott. Wzniesiemy się na wyżyny miejskich dachów jak: Wroclavia, Arkady Wrocławskie czy Taras Hotelu Monopol. Nie zabraknie również piątkowych koncertów w Vertigo Jazz Club & Restaurant, czy niedzielnych spotkań o na naszej ulubionej, pięknej Wyspie Daliowej. Wszystkie szczegóły naszych bluesowych spotkań znajdziecie Państwo, jak zawsze na naszym profilu na Facebook, gdzie opisane są miejsca i godziny naszych spotkań. Już po raz drugi zapraszamy na nasze spotkania z muzyką bluesową, zapraszamy na Vertigo Summer Blues Festival.

Program

19 sierpnia

godz. 20.00, ETTA JAMES BY NATALIA SZCZYPUŁA BAND, AC HOTELS BY MARRIOTT

Natalia Szczypuła wcieli się w postać amerykańskiej wokalistki, przedstawicielki bluesa, wczesnego rhythm&bluesa i soulu – Etty James. 

20 sierpnia

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, PARASOUL 

Zespół ze Szczecina stworzony przez doświadczonych muzyków, grający z pasją muzykę zainspirowaną motown, blues, soul i funk, przenosząc je w nowoczesne brzmienia. Zespół skupia się na autorskich kompozycjach, okazjonalnie oddając hołd klasykom. 

21 sierpnia

godz. 14.00, GEORGE DYER WESTERN BLUES TRIO - WSCHODNI CHILLOUT BAR - VERTIGO SUMMER BLUES FESTIVAL, wstęp bezpłatny

Tym razem muzyka bluesowa pomiesza się z pięknymi okolicznościami przyrody, a swoją stylistyką nawiąże do początków muzyki bluesowej.

22 sierpnia

godz. 14.00, wyspa Daliowa, OUTSIDER, wstęp bezpłatny

Zagra wrocławski, legendarny zespół bluesowy Outsider. Zespół występujący na scenach całej polski, nie tak dawno obchodził swoje 30-sto lecie istnienia. Żelazne standardy znane z wykonań Muddy Watersa, B. B. Kinga, Johna Lee Hookera.

23 sierpnia

godz. 20.00,  ZAZOO BEACH BAR, GEORGE DYER BAND 

Koncert amerykańskiego muzyka na stałe mieszkającego we Wrocławiu. George Dyer świetnie się odnajduje w dźwiękach nawiązujących do Alberta Kinga, B.B. Kinga jak i również Stevie Ray Vaughna. Towarzyszyć mu będą nasi wrocławscy muzycy, razem z którymi potrafi oczarować amerykańskim bluesem.

24 sierpnia

godz. 20.00, statek Wratislavia, WOMEN'S SIDE OF THE BLUES BY PAULINA JEŻEWSKA BAND, bilety

O godzinie 20:00 statek wypłynie na środek Odry przy Wybrzeżu Bulwar Xawerego Dunikowskiego, tam zacumuje, i koncert odbędzie się przy pięknych światłach scenicznych z widokiem na przepiękny Ostrów Tumski.
Podczas wieczoru sięgniemy zarówno do początków XX wieku, jak i do repertuaru współczesnych bluesowych artystek. Zabrzmią utwory Bessie Smith, Koko Taylor, Jessy Martens i wielu innych.

25 sierpnia

godz. 20.00, ARKADY WROCŁAWSKIE,HOODOO BAND

Podczas festiwalu nie mogło zabraknąć tego wyjątkowego bluesowego składu. Każdy ich koncert to potężna dawka bluesowych dźwięków nawiązujących do twórczości: The Dereck Truck Band, Buddy Guy, Sly & The Family Stone, The Rolling Stones, czy Carlos Johnson.

26 sierpnia

godz. 20.00, HOTEL MONOPOL, VW PROJECT

Valentina Vatutina to znakomita wokalistka, która szturmem podbiła sceny bluesowe w całej Polsce. Inspiruje się artystami jak Aretha Franklin, B.B. King, Albert King, Susan Tedeschi, The Meters. VW PROJECT – to zwycięzcy wielu konkursów bluesowych w tym Ścinawski Blues nad Odrą oraz Blusowo. Koncert, będzie również zapowiedzią nadchodzącego singla.

27 sierpnia

godz. 20.00,  VERTIGO JAZZ CLUB, THE REAL GONE TONES

Zespół z Warszawy, od 2011 roku gra rockabilly i rhythm & blues z domieszką country. Ostatnio sięgają także po surf, northern soul i trochę garażowych brzmień. Mieszanka wybuchowa, gwarantuje ruch na parkiecie. Ich repertuar to w większości autorskie numery, ale jak to pasjonaci, odkurzają też oldschoolowe perełki z lat 50 i 60.

28 sierpnia

godz. 20.00, BABIE LATO PARTYNICE JACEK BARAN & BLUES CONNECTION 

Spotkanie z legendarnym wrocławskim muzykiem Jackiem Baranem. Jacek Baran jest wzorcem dla wielu wrocławskich artystów, którzy wychowali się na jego muzyce. Tym razem zaprezentuje się w odsłonie bluesowej, nie zabraknie jednak również utworów Boba Dylana czy The Rolling Stones.

29 sierpnia

godz. 14.00, Wyspa Daliowa, ANDRZEJ WAŚNIEWSKI BLUES FUSION

Koncert, podczas którego na scenie Vertigo Summer Blues Festival połączą się dwie muzyczne potęgi. Muzyka bluesowa z muzyką jazzową. Całości doglądać będzie znakomity wrocławski pianista znany ze współpracy z wieloma projektami: HooDoo Band, Valentina Vatutina Music, Outsider, i wielu wielu innych.

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze