SWING SESSION / TRIBUTE TO BUD POWELL. ZADUSZKI JAZZOWE / wstęp wolny

SWING SESSION / TRIBUTE TO BUD POWELL. ZADUSZKI JAZZOWE / wstęp wolny

Pierwszy z serii darmowych, kameralnych koncertów jazzowych, zaaranżowanych przez wrocławskiego muzyka – Marcina Jacaka, pt. SWING SESSION.  Specjalny repertuar zaduszkowy został przygotowany w ramach Kuźni Projektów V.

W programie usłyszymy kompozycje Buda Powella, który był głównym przedstawicielem i kompozytorem popularnego w latach 40. i 50. stylu bebop. Styl ten dał początek jazzowi nowoczesnemu. Kwartet zaprezentuje swoje aranżacje najbardziej znanych utworów jazzmana.

MUZYCY:

Taras Bakovskyi

saksofonista i kompozytor urodzony w Łucku, laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w międzynarodowych konkursach, zdobył m.in. I miejsce w konkursie Nowe imiona Ukrainy w Kijowie. Wraz z zespołem Sauce Band występował na najważniejszych ukraińskich festiwalach: Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi.

Bartłomiej Chojnacki

kontrabasista jazzowy zakorzeniony w klasycznym, akustycznym brzmieniu kontrabasu. Absolwent klasy kontrabasu jazzowego prof. Jacka Niedziela-Meira w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współpracował m.in. z Tomasz Wendt Trio, Michał Martyniuk Group, Jan Kantner Quartet, Chojnacki Miguła Contemplations, Harmony Trejo.

Dawid Opaliński

perkusista. Pochodzi z Olsztyna, kształci się w Warszawie w szkole muzycznej im. Fryderyka Chopina „Bednarska” w klasie prof. Czesława Bartkowskiego oraz we Wrocławiu w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego pod okiem ad. dr Przemysława Jarosza. Laureat wielu konkursów jazzowych, m.in. „indywidualność jazzowa” na Santander Jazz nad odrą festiwal 2019.

Marcin Jacak 

gitarzysta, urodzony we Wrocławiu. Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary Artura Lesickiego. Studiował w konserwatorium w Hadze w klasie gitary Martijna van Itersona.

Lokalizacja

Centrum Kultury Agora

Serbska 5a, 51-111 Wrocław

Komentarze