Dachy Wrocławia – koncerty online

Dachy Wrocławia – koncerty online

Dachy Wrocławia czyli 10 koncertów, 8 dachów, jeden Wrocław.  7-28 czerwca 2020. Na chwilę intensywne festiwalowe, teatralne, muzyczne i klubowe życie Wrocławia ustało. Nastąpił czas izolacji.

Więzi pomiędzy artystami a publicznością zostały nagle przerwane, a twórcy, promotorzy, organizatorzy, technicy estradowi, producenci, managerowie, muzycy, właściciele lokali oraz niepoliczalna liczba osób uprawiających zawody związane z kulturą czy organizacją wydarzeń znalazła się w zupełnie nowej sytuacji… 

A przecież Wrocław to miasto spotkań – nie umiemy w nim żyć bez wzajemnych relacji.

Tęskniliśmy za miastem, za przestrzenią, za koncertami, interakcją artyści – publiczność. I znaleźliśmy na to sposób.

Po długich tygodniach izolacji, odosobnienia, nadszedł czas, by miasto, muzyka, wrocławscy wykonawcy, spotkali się ponownie. I to od razu na najwyższych poziomach – na dachach Wrocławia.

Idea tego wydarzenia nie powstała tylko ze względu na kryzys, to wydarzenie mówi i będzie mówiło już po otwarciu miasta o ludziach złaknionych sztuki, o artystach, o muzyce i o Wrocławiu. Dlatego zaplanowaliśmy cykl koncertów wrocławskich artystów i zespołów, w wyjątkowych przestrzeniach, z widokiem na miasto, z widokiem na powrót do normalności i do życia kulturalnego.

Dachy Wrocławia stały się estradami, na których zabrzmiały rytmy jazzu, indie rocka, reggae, bluesa, tanga, rozległ się stukot obcasów, wybuchła feeria barw i dźwięków. Tak powstały koncerty spalone słońcem, niesione wiatrem – pełne radości, że razem otwieramy nowy rozdział. 

W projekcie wzięło udział 70 muzyków, którzy zagrali 10 koncertów na 8 wrocławskich dachach, by wybrzmiał jeden Wrocław.

By wybrzmiały dźwięki wolności, tęsknoty, nadziei i optymizmu – zagrane wysoko ponad ulicami, w miejscach, w których wszystko nabiera nowej perspektywy.

Od 7 czerwca, dwa razy w tygodniu, w niedziele i w czwartki, zapraszamy na transmisje koncertów z cyklu „Dachy Wrocławia”. 

Byliśmy w fantastycznych miejscach – na dachu przytulnej Cafe Borówka, na dostojnej Wieży Matematycznej Uniwersytet Wrocławski. Gościły nas Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu czy MWW Muzeum Współczesne Wrocław.

Zabierzemy Was w podróż po naszym mieście, często nieznanym, pulsującą wrocławską muzyką.

Wystąpią:

  • Electric Shower
  • Zespół Kameralny Scena pod Regałem
  • Justyna Szafran i Sztylety
  • Zawartko/Piasecki
  • Puellae Cantantes - Wrocław
  • MAM Głos
  • Francis Tuan
  • Bethel
  • Waldemar Wall-E Kasta & SYNAPTINE
  • Flamenco Trio

Transmisje będzie można oglądać na fanpage’u Wroclaw [Wroclove] oraz na www.wroclaw.pl

Harmonogram koncertów

TRANSMISJE KONCERTÓW

28 czerwca, Waldemar Wall-E Kasta & SYNAPTINE – Wrocławski Manhattan

24 czerwca Zespół Kameralny Scena pod Regałem i Flamenco Trio – Hotel Monopol

21 czerwca, Justyna Szafran – Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu

Koncert 14 czerwca, MAM Głos i Puellae Cantantes, Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego

Koncert 7 czerwca, Francis Tuan na dachu Cafe Borówka

Program

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze